Šta znači... biti normalan

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Šta znači... biti normalan

Pitanje je jasno da jasnije ne može biti. yes3


Normalnost je relativan pojam!! yes3

Ljudi koji ne žive onako kako je propisano, oni koji su bili dovoljno ludi i hrabri da ostanu svoji i ne budu nagovoreni na nešto što ne žele, oni koji žive sledeći svoje snove, uvek su bili predmet interesovanja, divljenja. To su ljudi posebne individualnosti koji ne traže da im se priključite u njihovoj avanturi, čak ne traže da razumete njihovu tajnu. Oni vam daju slatko osećanje da je sve moguće..
smile3
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Danas je jako teško definisati pojam "biti normalan" ili "ko je normalan" iz prostog razloga što živimo u svetu koji postaje po meni makar sve nenormalniji.Svaki dan smo pod nekim pritiscima nevezano da li je u pitanju posao,porodica,društvo itd.Treba to sve izdržati...i na kraju i sama kada se zamislim i počnem da razmišljam ne mogu ni za sebe da kažem da sam normalna.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Biti danas normalan, znači voljeti Ameriku, voljeti globalizaciju (materijalnu i duhovnu), zboravljati duhovne vrijednosti svojih predaka, a prihvaćati tuđe, smatrati lijepim i vrijednim ono što dolaza za Zapada i što ti drugi kaže, a ne ono što ti misliš da je vrijedno i lijepo, uzimati pomalo kokaina ili heroina, - tek radi trenda, obavezno znati šta američki predsjednik doručkuje i kolioko kilometara dnevno šeta, (a po mogućnosti i kada ide u WC), odobravati svaku amerčku agresiju na zemaljskoj kugli..., jesti piletinu i hamburgere, te zapadnu demokratiju smatrati Bogom dano društveno uređenje...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ne znam šta je danas više "normalno"... verovatno da ja nisam... :-D
 
Član
Učlanjen(a)
17.09.2009
Poruka
6
Ja sam do skoro zivela u,za mene,normalnom svetu.Postovala sve Bozije zapovesti.Postujem i sada,nemam poroke,ne idem u zoru u krevet,vodim zdrav zivot i trudim se da budem srecna kao i da ljudi meni dragi,takodje budu srecni.Sada sam udaljena 5000km od svoje kuce.Okruzena sam ljudima koji razmisljaj drugacije od mene,imaju drugacija i slobodnija shvatanja.Ono sto je za njih sasvim normalno,za mene je sokantno.....i obratno_Oni takodje misle da zive u normalnom svetu,i da sve sto rade je sasvim ok.Pa ciji je svet onda normalan???Moj ili njihov???Mislim da ne postoji odgovor koji ce podrzati jednu ili drugu stranu......
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kad bi sad počeo naglas da razmišljam lepa knjižica bi mogla se napiše a na kraju verovatno i ne bi proistekao neki jasan zaključak. Ali, bez obzira koliko okruženje i svakodnevni život stvara pritiske oduvek je neko današnje vreme bilo najteže, makar kod nas. Zato, hoću da kažem, ne poludi se tako lako. Možemo i nekad moramo da menjamo navike jer smo na to prinuđeni i to u nekom momentu izgleda novo, čudno, drugačije ali to ne mora da znači da nije normalno. E sad, kada ćemo znati da neka promena nije normalna zavisi koliko smo sposobni i koliko nam je stalo da o tome razmišljamo. Jer s druge strane boriti se da ostaneš svoj ne mora da znači da je to ispravno rešenje, uticaji su nužni, proširuju mogućnosti saznanja kao što i stvaraju veću šansu da se krene u pogrešnom smeru....:beee:
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
80
Biti normalan znači biti samosvestan, biti ti tj. to što jesi. Danas se retko nalaze normalni ljudi jer većina glumi ili oponaša neku drugu ličnost ili društvenu pojavu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ja sam do skoro zivela u,za mene,normalnom svetu.Postovala sve Bozije zapovesti.Postujem i sada,nemam poroke,ne idem u zoru u krevet,vodim zdrav zivot i trudim se da budem srecna kao i da ljudi meni dragi,takodje budu srecni.Sada sam udaljena 5000km od svoje kuce.Okruzena sam ljudima koji razmisljaj drugacije od mene,imaju drugacija i slobodnija shvatanja.Ono sto je za njih sasvim normalno,za mene je sokantno.....i obratno_Oni takodje misle da zive u normalnom svetu,i da sve sto rade je sasvim ok.Pa ciji je svet onda normalan???Moj ili njihov???Mislim da ne postoji odgovor koji ce podrzati jednu ili drugu stranu......
Upravo to! Svakom je svoj "svet" normalan, a drugi greše... Šta mislite, da su u duševnim bolnicama nenormalni ljudi? Pitajte njih, oni su potpuno normalni, svet oko njih se izopačio i okrenuo..
 
Natrag
Top