Sta se desava ako Coca-Colu popijete upravo sada?

Član
Učlanjen(a)
03.07.2009
Poruka
4
da se nadovezem na temu ima li neki tekst ovakav za kiselu vodu(minakva) ako je setetna a mislim da jeste u velikim kolicinama
.moj cale pije dnevno 4-6l inakve pa me zanima koliko bi to moglo biti opasno po coveciji organizam ????
Sve je opasno,u velikim kolicinama...cak i pecenje
 
Član
Učlanjen(a)
23.08.2009
Poruka
11
Da li je neko od prisutnih čuo za ˝sokove iz domaće kuhinje˝? To su oni sokovi što se prave od voća koje se nalazi na stablima voća,naravno domaćeg,a toga naša zemlja još ima u izobilju? Možda je teško otići sa detetom na selo,ujedno udiše čist vazduh,jede domaću hranu i pije zdravu vodu,pa mu posle toga to smeće o kome raspravljate neće pasti na pamet!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
76
Ja mogu licno da potvrdim da nije tacno pijem Coca-Colu po 2-3l dnevno vec godinu dana, nisam debeo zdrav sam kod doktora nisam bio jos odavnooo.........Tako da sve ovo gore nije tacno....a ja i upravo sad pijem xD
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
Coca - Cola

Sastojci & informacije o njim... think about it...

1.
FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiche na luchenje SEROTONINA (hormon zadovoljstva) koji izaziva zavisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustinu kostiju, jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne apsobuju. Takodje izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 -
Veshtachki zasladjivach koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu materiju u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 -
Veshtachki zasladjivach za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre pushtanja u upotrebu i za koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je shtetan za mozak i da izaziva tumor. Na stranama wikipedije mozete prochitati o ostalim nezeljenim posledicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj zasladjivach prihvacen kao "bezbedan".

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-vishe znaju, izaziva zavisnost bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj "regulator" ukusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulanta.

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 -
Konzervans, koji moze da reaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, chija su kancerogena svojstva poznata. Takodje utvrdjeno je da ova hemikalija izaziva celijsko oshtecenje, jer utiche na DNK mitohondrija. 2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod dece. Prema ovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U Koka-Koli su izjavili da ce obustaviti upotrebu E211 "chim se pronadje adekvatna zamena".

;scared;.gif
...obozavam je...
devil.gif




2hnz9t2.gif

i448064_1zwcbjn.gif.



 
Natrag
Top