Šta jesti za večeru

Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
hrana-full_thumb.jpg

- Večera je često glavni obrok u toku dana kada na miru jednom dnevno hoćemo da jedemo zajedno sa partnerom ili porodicom. Niko od nas ne želi da preskoči večeru sa njima, čak i kada često čujemo da je jelo uveče loše i za zdravlje i za figuru. Bečki profesor Hademar Bankhofer otkriva koja večera neće ugroziti figuru.


Nakon 17 časova unosimo 46 odsto naših dnevnih kilokalorija. I kada već moramo da jedemo tako kasno, važno je da jedemo pravilno. Uveče su tabu jela sa puno masti i puno šećera. Izaberite zato laganu supu, pažljivo dinstano povrće ili ribu za večeru. Izbegavajte uveče klasični hleb sa puterom, debelim slojem sira i šunkom. Ako uveče jedete pastu, neka bude bez masnog sosa. Ugljeni hidrati iz testa se razgrade, ali mast iz sosa se čuva u masnim ćelijama. Idealna večera su špagete sa sosom od paradajza ili sa maslinovim uljem i lukom.

Grozđe, slatke jabuke, mango i banane trebalo bi konzumirati ujutru, prepodne ili popodne. Voće sadrži mnogo voćnog šećera koji uveče goji. Sirovo voće i sirovo povrće uveče ne može u potpunosti da se svari, što može da dovede do nadimanja i procesa vrenja.

Svejedno je kada jedete. Međutim, između večere i odlaska na spavanje trebalo bi da prođu dva do tri sata.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
A ja nekad tako uzmem jabuku uvece, posle 20h, kad mi se bas nesto jede. :???:
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
67
Читам тамо-вамо, све гоји! Не могу више с тим да се оптерећујемwacko2
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
drzte se one stare "muske" poslovice moje dame;
bolje da ljulja nego da zulja ....
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Već duže vreme razmišljam da za večeru uvedem samo voće. Jedem ga dosta, pa mislim da je bolje da to ostavim za uveče. Nemam problem sa viškom kilograma, čisto mislim da je zdravije...
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
67
već duže vreme razmišljam da za večeru uvedem samo voće. Jedem ga dosta, pa mislim da je bolje da to ostavim za uveče. Nemam problem sa viškom kilograma, čisto mislim da je zdravije...

па, зависи како се ти осећаш. ако ти је лакше тако и брже заспиш - онда треба..
 
Natrag
Top