Šta je danas sa romantikom?

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Šta je danas sa romantikom?


news_1100.jpg


Sudeći po nedavno objavljenom istraživanju sve veći broj muškaraca ima problem kada je romantika u pitanju – romantična pisma i pesme zamenili su hladni i-mejlovi i poruke poslate sa telefona.

Uprkos činjenici da je 78 odsto ispitanih žena izjavilo da bi volele da u svom poštanskom sandučetu pronađu romantično pismo ili pesmu, svega 50 odsto muškaraca priznalo je da su se tokom života odvažili na ovakav vid zavođenja.

Veliki broj žena tvrdi da bi takvo pismo čuvale kao veliku dragocenost zbog vremena i truda koje bi potencijalni izabranik njihovog srca morao da izdvoji, međutim, upravo iz tih razloga, veliki broj muškaraca odlučio je da samo stavi svoj potpis ispod već postojećeg dela kako bi impresionirao suprotan pol, što samom činu oduzima lični pečat i iskrenost potrebnu da bi se veza ostvarila, tvrdi stručnjak za veze Dženi Trent .

Iako je nekada pažljivo i strastveno napisano pismo bilo ključni elemenat udvaranja, danas se muškarci odlučuju na mnogo lakše i prostije metode osvajanja ženskog srca koje uključuju poruke poslate sa mobilnih telefona i i-mejlove.

Iako je istraživanje pokazalo da veliki broj žena redovno koristi internet sajtove poput Fejsbuka i Tvitera, više od polovine njih osećalo bi se razočarano kada bi umesto tradicionalne čestitke za rođendan ili Dan zaljubljenih dobilo poruku putem nekog od ovih sajtova.

Istraživači su takođe utvrdili da 62 odsto ispitanih žena očekuje da muškarac pohvali njen izgled, dok trećina veliku pažnju posvećuje direktnom kontaktu očima koji se tumači kao znak privrženosti.

Objavljeni rezultati takođe su sadržali nekoliko opštih saveta koje bi moderni vitezovi trebalo da primenjuju:

- vaša izabranica očekuje da nakon večere za Dan zaljubljenih vi budete osoba koja će uzeti račun i na sebe preuzeti plaćanje i tako pokazati koliko vam ona znači

- svu pažnju usmerite prema vašoj pratilji – oči koje lutaju na sve strane i koje nisu usmerene prema dragoj osobi predstavljaju veliku uvredu i minus kod većine žena

- obavezno isključite telefon ili, još bolje, ostavite ga kod kuće, pošto prekidanje intimne večere neprijatnom zvonjavom nije pravi način da se ostavi dobar utisak i put ka ženskom srcu

Dženi Trent, smatra da iako su vremena viteza u sjajnom oklopu i dama u nevolji prošla, ljudima je romantika i dalje potrebna pošto se praktično nalazi upisana u našoj DNK.

Izvor: S media
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
- vaša izabranica očekuje da nakon večere za Dan zaljubljenih vi budete osoba koja će uzeti račun i na sebe preuzeti plaćanje i tako pokazati koliko vam ona znači
-...oči koje lutaju na sve strane i koje nisu usmerene prema dragoj osobi predstavljaju veliku uvredu...
Izvor: S media

Pa ovima definitivno glava služi samo da nosi frizuru....

SMS poruke i mejlovi mogu da budu romantične i originalne, sa "ličnim pečatom" a isto tako hladne i plagijati kao i "ljubavna pisma" pisana rukom...

Naravno da je svakom draže da dobije "ručni rad" jer vidi nečiju želju,trud da pokaže svoja osećanja...

Dobro je dok ne zaključe da žene vape za "praistorijskim" tipom udvaranja...Tipa toljaga po glavi...
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Pa ovima definitivno glava služi samo da nosi frizuru....

SMS poruke i mejlovi mogu da budu romantične i originalne, sa "ličnim pečatom" a isto tako hladne i plagijati kao i "ljubavna pisma" pisana rukom...

Naravno da je svakom draže da dobije "ručni rad" jer vidi nečiju želju,trud da pokaže svoja osećanja...

Dobro je dok ne zaključe da žene vape za "praistorijskim" tipom udvaranja...Tipa toljaga po glavi...


Taj "praistorijski" tip koristim redovno, u neke druge svrhe...:taunt:
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Nema romantike u danasnje vreme,ako neke zene jos vole to kao da zivimo u starom veku,zao mi je zbog njih...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Ima nas još koji volimo i imamo romantiku u svakodnevnom životu. U pitanju je samo to kako shvatate romantiku.
Nešto što je opšteprihvaćen pojam romantičnog ne mora to da bude za svakoga od nas. A nešto što nikome ne bi palo na pamet da može da bude romantično, nekom drugom jeste.
Recimo, ja se sećam jednog divnog jutra u parku ispod Muzičke akademije gde smo moj dragi i ja doručkovali sedeći na klupi, dok su oko nas trčkarali kučići, i užurbano prolazili ljudi koji su žurili na posao. Mi smo krenuli nešto da obavimo, ne sećam se više ni šta, ali znam da smo tamo gde smo krenuli stigli ranije, pa smo to vreme potrošili tako. Bilo je negde oko 9h ujutro, leto, toplo, sunčano, divno jutro, a mi sveže zaljubljeni. I to je bilo dovoljno za romantiku.
I danas se sećam toga, a ne sećam se nekih stvari koje su već klasika što se tiče romantike, znate ono... večera, suton, sveće, vino, itd...
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Moram da se uključim u diskusiju!
Ako ćemo gledati neku standardnu definiciju romantike - ja nisam romantična! Postoje stvari koje me obore s nogu koje pamtim i zbog kojih svog muža volim još više... Vezica prvih trešanja u proleće... Menjanje hladnog obloga celu noć... Hranjenje golubova u Centru...Ima toliko toga... Nije pismo, plaćen račun i gledanje u oči - bolje je od toga!
 
Natrag
Top