SSD pomoc

Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Kupio asm SSD 480 GB i planiram u dogledno vrijeme (prvo ga ugraditi) instalaciju sistema i zanima me da li uraditi particije na ssd-u (jedna za sistem, a druga slobodna) ili ne. Ne znam bas kako funkcionisu ti ssd diskovi? Koliko im je vijek trajanja? Nesto sam citao da se vijek mjeri u kolicini pisanja i brisanja na ssd. Molim pomoc i savjet.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Baš tako vreme pisanja i brisanja. E sada ja bih ga particionisao u GPT i to dve particije recimo pola pola ili trećina za OS i dve trećine podaci i programi. Ja imam tri jedna za Win jedna za Adobe programe i jedna za Server 2022 ostale sitne ti napravi Windows instalacija.
2023-02-13 00_22_42-Acronis Disk Director 12.5.png
2023-02-13 00_24_11-Disk_ 4, KINGSTON SA2000M8500G [50026B72824843A0]  -  Hard Disk Sentinel 6...png
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pa nije kupio ssd od 4 terabajta, sta ce mu tolike particije. Dovoljno je na dvije particije da se podijeli. Za operativni sistem i ostale instalacije malo manju od druge koja ce sluziti za arhiviranje njegovog sadrzaja.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.384
Kada je u pitanju kompjuter ja licno citav SSD ostavim za operativni sistem a ubacim jos jedan obicni sata HDD i on mi sluzi za sve drugo tj.na njemu napravim dodatne particije ako mi je potrebno vise nijih.Ako je laptop u pitanju ja licno nebih nikada sjeckao SSD na vise od dvije particije (moje misljenje sto neznaci da je tacno ).Dodacu jos za odrzavanje kroz duze vrjeme najbolje mi se pokazao program Glary Utilities 5 sluzi mi za brisanje smeca koje se kupi kroz registre ,u pretrazivacima da se ocisti sve sto nakupi itd.Samo po nekada odradim defregmentaciju jer ovaj program ima alat za to,mada zna se da se SSD netreba defregmentisati zbog gubljenja radnog svojstva.Ja licno jednom u dva mjeseca dopustim da defregmentise i sve uvjek optimalno radi.
 
Natrag
Top