Srodne duše

Član
Učlanjen(a)
24.01.2012
Poruka
11
Srodna duša? Pa za to ima toliko teorija, koje se čak i pobijaju, i kako naći pravi odgovor šta je to? Bitno je naći ljubav, onu koja te ispunjava, pruža ti mir, osjećaj sigurnosti... u suštini sve što ti je potrebno, jer kad se dvije osobe pronađu u toliko toga, čak i u svojim razlikama, i zavole čak i mane jedno drugog, e to se može reći da je ljubav. Ako neko to naziva srodna duša, pa to je to onda. Sam taj naziv je jako lijep, a na nama je kako ćemo ga shvatiti. Svi mi možemo imati više ljubavi kroz svoj život, sve različite kao što smo mi različiti u određenim godinama. Mislim da je najbitnija ona koju nađemo kada sebe u velikom dijelu izgradimo u nešto što možemo biti i što nosimo u sebi, jer samo tad možemo biti upotpunjeni sa tom osobom. I moram da stavim citat koji je ovdje postavljen i koji me oduševio zbog načina na koji govori o ljubavi:

Evo srodne duše, soulmate-a, Imzadi, i ovo je po meni najverniji opis srodne duše ikada:

Imzadi



Say the word
and most will look perplexed.
The word is new,
but the concept has
existed through out time.



An image.
A thought.
An unnamed longing.
A part of ourselves
we didn't know existed.



It's roots
are in fantasy.
But it's conception
is within the soul.



Imzadi

Soulmate

Beloved

First



More than first love.
First to touch the heart.
First to find the soul.
First to reach the center of
our core and being.
First to link as none other has.



Beloved.

Treasured.

Connected.

A part of who I am
and what I will be.



Imzadi knows me
as none other can.

Imzadi sees me
when I can't see myself.

Imzadi loves me
in spite of myself.

Imzadi is always with me,
even when I am unawares.



Imzadi is destiny.

Imzadi never leaves.

Imzadi is a truth
for our lifetimes.

Imzadi is love
but is more.




Cherished

Nurtured

Celebrated

Soulmate

Beloved

First

Imzadi
 
Član
Učlanjen(a)
23.05.2012
Poruka
3
Ja biram cvrsto da vjerujem u to da za svakoga od nas postoji neko koga cemo zvati srodnom dusom...prije ili kasnije...
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruka
62
Svaki čovek ima srodnu dušu ali ne uvek je pronađe... to je čista istina.
 
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
1
Mislim da je srodnu dušu teško naći, ali to nikako ne poistovećujem sa traženjem seksualnog partner, bračnog druga i slično. Ono što je najlepše u vezi sa srodnom dušom je to što oni koji stvarno veruju u srodne duše i celog života samo to traže od ljubavi, na kraju i nadju. A onda dolazi neopisiva sreća.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2012
Poruka
71
Svaka osoba ima svoju srodnu dusu, to je sigurno tako.
 
Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
1
Danas ljudi nekako previse teoretisu, proucavaju svoje partnere...ovo, ono :D
Poenta je da nema nista od prevelikog mozganja, treba se opustiti, prepustiti doživljaju, jer može se desiti da pronađemo srodnu dušu a od silnog razmišljanja da nismo ni svesni toga...
Kada bi postojala samo jedna dusa, koje su sanse da je upoznamo za nasega zivota od toliko milijardi ljudi. o_O Ima ih vise
A da postoje, to je nesporivo
 
Natrag
Top