Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

"Srbi pre biskupovog Adama"

• Začetnik teme vucijak88
  • Datum pokretanja
V

vucijak88

Treba mi knjiga...da li neko ima ili zna gdje mogu da skinem?? Hvala...

V

vucijak88

Znam care, ta je odlicna...imao sam cast da mi profesor Radic predaje i da izlazim na ispit kod njega...ali, zivo me zanima sta li je lupao Jaricevic u svojoj knjizi... :)

Bazlik

Bazlik

Naravno da ima ,ali posto kazes da je pisac u knjizi lupao ne vredi da postavljamo link,stvarno bi bilo neumesno da se suprotstavljamo tvom Radicu i njegovim tezama,po mom iskrenom misljenju on bi bio u Istoriji nesto slicno ko sto je Bata Zivojinovic u skupstini,odnosno htedoh reci Bata u recimo filmu Dobrovoljci ili nekoj slicnoj sali...po ovome sto sam zakljucio na svake 100 godine se rodi po jedan Radic koji ce da tvrdi nesto slicno,a vec u skolskim klupama imamo nekolko Radica koji gle cuda posrcu na prvom testu,ne znaju da su na Kosovu ziveli Srbi...naravno da ce buduci Radici i za ovu stavku da se drze ko pijanice za bandere,jer gle cuda neko po Kosovu utabuje s buldozer grobovi od ljudi,crkve misteriozno nestaju,dok se okrenusmo ,ovamo ,onamo neko nam prepravi i istorijske knjige...a kad pogledas malo bolje eto ih i Radici u blizini ,pazi stvarno...knjigu sam poceo da citam i jos me drzi,a kad je budem procitao ,procitacu je jos jedanput ,jer kao sto je i on sam naglasio da je uzivao dok je pisao ,ja uzivam dok citam ono i smejem se,ponekad se u nekom trenutku setim onih reci i pocnem da se smejem iz cista mira,jel onakav nacin izrazavanja i zabavljanja publike nisam video ni u rangiranim humor romanima ,a sve napravljeno tako i sklop reci tako doteran do svrsenstva ,da mu se mora skinuti kapa...bravo napred...

M

mvojnovic

Član
Naravno da ima ,ali posto kazes da je pisac u knjizi lupao ne vredi da postavljamo link,stvarno bi bilo neumesno da se suprotstavljamo tvom Radicu i njegovim tezama,po mom iskrenom misljenju on bi bio u Istoriji nesto slicno ko sto je Bata Zivojinovic u skupstini,odnosno htedoh reci Bata u recimo filmu Dobrovoljci ili nekoj slicnoj sali...po ovome sto sam zakljucio na svake 100 godine se rodi po jedan Radic koji ce da tvrdi nesto slicno,a vec u skolskim klupama imamo nekolko Radica koji gle cuda posrcu na prvom testu,ne znaju da su na Kosovu ziveli Srbi...naravno da ce buduci Radici i za ovu stavku da se drze ko pijanice za bandere,jer gle cuda neko po Kosovu utabuje s buldozer grobovi od ljudi,crkve misteriozno nestaju,dok se okrenusmo ,ovamo ,onamo neko nam prepravi i istorijske knjige...a kad pogledas malo bolje eto ih i Radici u blizini ,pazi stvarno...knjigu sam poceo da citam i jos me drzi,a kad je budem procitao ,procitacu je jos jedanput ,jer kao sto je i on sam naglasio da je uzivao dok je pisao ,ja uzivam dok citam ono i smejem se,ponekad se u nekom trenutku setim onih reci i pocnem da se smejem iz cista mira,jel onakav nacin izrazavanja i zabavljanja publike nisam video ni u rangiranim humor romanima ,a sve napravljeno tako i sklop reci tako doteran do svrsenstva ,da mu se mora skinuti kapa...bravo napred...

Ono što Radić piše i jeste smešno, ali je i za plakanje, i to zbog onih kojima su knjige nekih tamo Deretica, Jarcevica i drugih ozbiljna naucna literatura prema kojoj se odnose kao prema svetom pismu.

Bazlik

Bazlik

Na zalost slazem se, ali u nekom opstem smislu, izgleda da je u toku izmedju istoricara, neki nevidljivi rat, koji besni. Gonjeni nekim svojim motivima, neki cak posezu za fantazijom, drugi za inatom i komediografijom. Najlosije je to, sto ce granice nastale njihovim prepucavanjem, sutra biti upotrebljene kao argument u nekom ozbiljnom sporu, po pravilu protiv slabije strane,... gle cuda protiv nas.
Silom prilika,... kako tempo napreduje, da bi opstao Radić ce morati da menja ime u Radići, a Jarcević u Jarići. Ajd budi pozdravljen i da procitas knjigu obavezno.

M

mvojnovic

Član
Rata medju istoricarima nema, bar ne tog koji ti vidis (ako sam te dobro razumeo), bas zbog toga sto gore pomenuti Deretici i Jarcevici i nisu istoricari (mada to zele da budu).
Vecina istoricara ih ignorise jer jednostavno ne zeli da trosi svoje dragoceno vreme na prazne price. Drugi pak (npr Radic) su se odlucili da im posvete bar malo vremena. Radiceva knjiga Srbi pre...(prepuna sarkazma i humora kako si primetio) i nije prava naucna knjiga vec svojevrsni satiricni prikaz i kritika njihovih radova.
Vecina knjiga a narocito ove sa tematikom "alternativne istorije", pa i Radiceva Srbi pre Adama su, neke manje neke vise, komercijalne. Vecina istoricara (pravih naucnika) u celoj svojoj karijeri objavi do 3-4 knjige (monografije) ne racunajuci naravno prestampana izdanja. To je zato sto se naucna dostignuca u vecini slucajeva ne objavljuju u knjigama vec u naucnim casopisima i strucnim tematskim zbornicima. Svi oni podlezu strogu proveru radova i rangirani su po kvalitetu i nekomercijalni su.
Takve radove Jarcevic i Deretic NIKADA nece moci i verovatno ni hteti da obajve dok knjige sa recenzijama po sistemu ja tebi ti meni mogu da stancuju do mile volje. Tako da se nadam da ces procitati neke druge strucnije radove od Radica pa onda formirati misljenje o njegovom radu.

Bazlik

Bazlik

Slazem se istoricari se drze za ruke i pevaju u kolu, narocito u kolu igra Radic i njegovi ucenici. To je neverovatno, ko je bio Radicev ucenik, taj je najveci rodoljub svih vremena, svi mi ostali smo nepismeni i ne smemo da napisemo svoje misljenje, jer nemamo diplomu iz kafane ili ambasade. Al dobro sad, evo sad cu da uzmem sve njegove knjige i da ih zapalim, s merak. Mene je istorija iz osnovne skole u propast oterala, mislim ceo nas narod. Prijatelju pogledaj malo cijim jezikom govore ostali narodi, to nije Tunguski ili Arapski, baci pogled malo na Sanskrit, ...malo je opasno biti Radicev ucenik, mislim dobro je ako zelis da glumis u pozoristu, nema se vremena za dve oblasti.