Španska Primera Liga BBVA

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ludnica u Primeri: Ronaldo i Real upali u košmar, Atletiko i Barsa odlučuju prvaka! FOTOVIDEO

Neverovatno zanimljiva borba za titulu u Primeri dobila je novu, neočekivanu epizodu, jer je Real odigrao 1:1 na gostovanju Valjadolidu u odloženom meču 34. kola i gotovo sam sebe eliminisao iz šampionske trke, dok Atletiko i Barselona trljaju ruke.




Da se "kraljevići" neće dobro provesti na "Hoze Zorilji" moglo je da se nasluti u devetom minutu kada je Kristijano Ronaldo morao da napusti igru. Najbolji igrač Reala je navodno imao problemam sa mučninom, mada se spekuliše i da mu je stradao mišić, pa Anćeloti ništa nije želeo da rizikuje i na teren poslao Moratu.


Puleni italijanskog stručnjaka nisu blistali, nisu bili ni blizu svog prepoznatljivog nivoa, ali su uspeli da povedu u 35. minutu. Kako je Ronaldo sa klupe gledao svoje saigrače, slobodnjak je rešio da izvede Serhio Ramos i to učinio u stilu osvajača "Zlatne lopte" za prošlu godinu, sjajno prebacio živi zid i poslao loptu pod prečku.

Madriđani su do kraja uputili svega tri šuta u okvir gola, a Valjadolid jedan - i taj jedan je bio dovoljan za bod, vrlo vredan u borbi za opstanak. Rubio je izveo korner sa desne strane u 87. minutu, a Osorio bio najviši u skoku i glavom matirao Kasiljasa za konačnih 1:1 i smrknuta lica igrača Reala.

Ceo meč za Valjadolid odigralisu srpski defanzivci Antonio Rukavina i Stefan Mitrović, koji je dobio žuti karton.
"Kraljevići" se više ništa ne pitaju u šampionskoj trci, lider Atletiko ima titulu u svojim rukama i tri boda više u odnosnu na drugoplasiranu Barselonu, koja samo pobedom u narednom kolu i u poslednjem nad "jorgandžijama" može da sačuva tron u ludoj sezoni španskog prvenstva.



Primera, odložen meč 34. kola:
Valjadolid - Real Madrid 1:1 (0:1)


(Osorio 87 - Serhio Ramos 35)
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Gotovo – Luis Enrike je trener Barselone!
Fudbalski klub Barselona je potvrdila da će ih od naredne sezone predvoditi bivši trener Selte, Luis Enrike, piše na zvaničnom sajtu tog kluba.
2011-05-27_entrevista_luis_enrique_018.v1400523278230701020140519203049.jpg

Nakon neuspešne sezone na klupi Barselone klupu tog tima je napustio Herardo Tata Martino, a kao što se spekulisalo prethodnih nedelja pa i meseci, novi trener će biti Luis Enrike.

On je večeras prihvatio ponudu Andonija Zubizarete i predvodiće prošlogodišnjeg šampiona države u naredne dve godine, piše na zvaničnom sajtu tog kluba.

Ovaj 44-ogodišnjak je do sada trenirao Romu i Seltu, a kao početnik je bio u drugom timu Barselone.

Kao fudbaler bio je poznat po tome što je iz Real Madrida prešao u Barselonu 1996. godine, za koju je odigrao 207 utakmica i postigao je 73 gola.
logo-news.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Šampionska goleada - Pogledajte sve golove Atletika u Primeri (2013/14)
Madridski Atletiko je u subotu konačno prekinuo 18-godišnji post kad su u pitanju šampionske titule u španskoj Primeri. Remijem protiv Barselone na Kamp Nou oni su osvojili 10. tutulu u klupskoj istoriji, a tim povodom vam pružamo priliku da pogledate sve golove šampionskog Simeoneovog tima u protekloj sezoni Primere.
647039_600.jpeg

[raw]<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x1vm3l9" allowfullscreen></iframe>[/raw]
logo-news.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Barselona – Ter Štegen stiže sa 'pomešanim osećanjima'
Potvrđeno je da u katalonski klub stiže Ter Štegen, Valdes ali i Pinto odlaze. Mladi nemački golman dolazi pomešanih emocija.
terstegen218935020140503221649.jpg

Katalonski klub je potvrdio angažovanje marka Ter Štegena, koji će postati novi broj 1 ekipe Barselone.

Simbolično, Katalonci su reorganizaciju igračkog kadra krenuli od temelja, dojučerašnji čuvar mreže Menhengladbaha svoj klub napušta sa pomešanim osećanjima.

„U ovom klubu sam proveo 18 godina, gotovo od rođenja.“

„Znam da se živom nastavlja nakon leta i za mene i Borusiju, ali nedostajaće mi klub. Sa druge strane, izuzetno sam srećan zbog prelaska u Barselonu i zaista mi nije lako.“, rekao je mladi golman.
logo-news.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Nestrpljivi Luis Enrike: "Jedva čekam da čujem Barsinu himnu"
Novi trener Barselone nije krio nestrpljenje i emocije uopšte. Jedva čeka da krene sa radom.
354627_600.jpeg

Novi trener Barselone Luis Enrike potpisao je danas dvogodišnji ugovor sa tim klubom, pa će na Kamp Nou ostati do juna 2016. godine.

Enrike je na klupi Barselone zamenio Herarda Martina, koji je podneo ostavku u nedelju pošto ekipa ove sezone, prvi put posle šest godina nije osvojila trofej.

Barselona je juče saopštila da će Enrike biti novi trener, a danas je predsednik Đozep Bartomeu potpisao ugovor sa bivšim kapitenom tog kluba.

Enrike (44) je tokom karijere igrao za Sporting iz Hihona i Real Madrid odakle je 1996. godine prešao u Barselonu. On je za osam godina u Barseloni odigrao 300 utakmica i postigao 109 golova.

Enrike je od 2008. do 2011. godine bio trener B tima Barselone, a prošle sezone predvodio je Seltu.

On je osmi bivši kapiten kluba koji je postao trener i tako se priključio legendama Laslu Kubalu, Johanu Krojfu i Pepu Gvardioli.

Kada se opraštao od Barselone rekao je 'doviđenja', ne 'zbogom'.

Iako nije očekivao da će uopšte i dobiti priliku da povede svoj klub, oduševljeno je Enrike prihvatio šansu da Barselonu vrati na stari put i, kako kaže, ponovo navijačima donese ono što vole da gledaju.

„Vođenje prvog tima nikada nije bilo u mojim planovima.“

„Ovakve divne stvari se nikada ne dešavaju ako o njima previše razmišljate. Nadam se da ću ostati veran sebi i ljudima koji su mi pokazali poverenje, da ću navijačima dati razloga za slavlje. Već danas me očekuju neke važne odluke, znam da je na meni velika odgovornost i znam koliko je težak izazov pred kojim se nalazimo.“, rekao je Enrike.

Nestrpljiv je Luis Enrike, ne može da dočeka novi 'debi'.

„Jedva čekam da ponovo čujem Barsinu himnu. Počinjemo izgradnju nove Barse“ , rekao je.
logo-news.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Pogledajte najlepše golove sezone u Primeri
U desetominutnom video klipu u prilogu imate priliku da vidite 70 golova koji su ušli u najširi izbor za najlepši u ovosezonskom španskom nacinalnom šampionatu.
primera143623020140119135037.jpg

[raw]<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/lXIMZyOXcnA?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
logo-news.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Ter Štegen predstavljen u Barsi!
Sada već bivši golman Borusije iz Menhengladbaha, Mark Andre Ter Štegen, prvo je pojačanje Barselone u letnjem prelaznom roku.
668141_600.jpeg

Ter Štegen predstavljen je novinarima na Nou Kampu, a jedno od pitanja je bilo neizbežno - kako bi uporedio sebe sa odlazećim golmanom Barse Viktorom Valdesom?

Mark je odgovorio diplomatski i odbio bilo kakvo poređenje sa Valdesom.

"Viktor Valdes je sjajan golman. On je osvojio mnogo trofeja u Barseloni i biće upisan zlatnim slovima u njenoj istoriji.

Nije lako zameniti takvog golmana na golu, ali ne želim da se poredim ni sa kim.

Ja sam Mark Andre Ter Štegen i to je to
", rekao je Nemac.

Još uvek nije poznato ko će biti zamena mladom Nemcu na golu Barse, pošto i Valdes i Pinto, kojem Barselona nije želela da ponudi novi ugovor, napuštaju klub.
logo-news.png
 
Natrag
Top