Sofrwery

Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
2
Ako nekome su potrebne informacije zelim da dam upudstva i sve koje posjdujem da pomognem .

Samo treba da mi kaze kaki je problem i ja cu da uradim sve sto mogu i znam.

Cao
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
6
Veljko imam HDD 1Tb segate i kada sam u win7 formirao jednu particiju od 400Gb i probao da formiram drugu particiju kaze da ne moze da moze samo jednu .Kako je to moguce kada ja na starijoj ploci sam to uradio bez problema a ovdenije htelo.Pa sam kada sam instalirao OS pokusao iz Disk Managment-a i tu mi je rekao da ne moze druga particija da se formatira.Kako je to moguce i u cemu je fora?unapred zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
6
Kada sam hteo da na novo HDD formatiram jednu particiju on je to prihbvatio ali kada sam hteo drugu particiju da ocitam i formatirma kaze da ne moze jer moze samo jedna particija na tom HDD .Da kazem da je u pitanju nov HDD Segate od 1 Tb.Zasto?sta je u pitanju?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Mozes sa jednog HDD-a da formatiras koliko imas particija na njemu,sem na Kojoj je OS.Treba da imas dugi HDD i na njemu drugi OS,sa koga bi mogao da formatiras prvu particiju,ili koja ti je po redu sa OS-om.Odnesi kod nekoga i zakaci HDD,pa formatiraj.
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
6
ne razumete sta pitam kako drugu neformatizovanu particiju nece da ucita niti da je formatira a kod mene na mom racunaru to je uradio bez problema.IMG_20191125_104840.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ti imas svoj OS,koji moze da ucita tu particiju i izmeni je po potrebi.Na tom drugom konpu,ako na toj particiji ima dokumenata,a u vezi sa OS-om ne moze da formatira particiju.Mogao bi ako ima jos jedan HDD sa nekim drugim OS-om,da ocisti sve particije na tom HDD-u.neka ima na toj particiji bilo koji folder iz OS-a,da nije shortcut.ne moze formatirati particiju,jer to pripada njegovom OS-u.Ljudi obicno premeste User folder,ili My Documents,na drugu particiju.T folderi ne mogu da se brisu,pa tako ni da se formatiraju sa istog OS-a.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Podigni sa usb-a Live Windows i formatiraj. Jesi li pregledao taj hdd sa nekim programom za dijagnostiku hdd-a
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Definitivno nije problem do HDD-a, već do broja primarnih particija kojih na MBR-u može biti najviše 4 na 1 HDD-u. Tako da trenutno sa takvim vidom formatiranog diska može nastaviti da formira isključivo extended partitions.
Da bi mogao da ima više od 4 primarne particije, mora da reformatira ili konvertuje HDD u GPT (GUID Partition Table) odnosno i ploča mora podržati UEFI.
A i lepo piše u poruci, "ne možete kreirati novu particiju na nedodeljenom prostoru zbog toga što na disku već ima maksimalan broj particija".
 
Natrag
Top