Smederevska Palanka: Pronađeno telo devojke

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=2]Smederevska Palanka: Pronađeno telo devojke
[/h] J. I. |


U jarku pored puta u selu Kusadak pronađen je ženski leš. Policija sumnja da je devojka ubijena






SMEDEREVSKA PALANKA - U jarku pored puta u selu Kusadak u opštini Smederevska Palanka u utorak kasno popodne pronađen je ženski leš. Policija sumnja da je devojka ubijena.

Telo mrtve devojke otkriveno je desetak metara od glavnog puta koji vodi od Kusatka ka selu Ratare, u delu koga meštani zovu Počevica. Telo je slučajno pronašla žena koja živi u neposrednoj blizini. Kako je ispričala policiji, videla je prvo samo noge koje su izvirivale ispod gomile granja kojom je pokriveno telo. Na licu mesta bilo je malo krvi.

Policija je obavila uviđaj pod veoma teškim okolnostima, jer je reč o pustom i neosvetljenom delu atara sela Kusadak. Uviđaj su obavili inspektori Kriminalističke policije PU Smederevo, a istražni sudija Višeg suda u Smederevu naložio je obdukciju.

U PU Smederevo nisu mogli da potvrde identitet ženskog leša, niti uzrok smrti. Obdukcija bi trebalo da pokaže kako je devojka preminula, a istraga bi trebalo da da odgovor da li je leš na ovo mesto donet i sakriven.


KAFANSKA PEVAČICA?

Inače, malo pre nego što je leš nađen, policiji u Smederevskoj Palanci prijavljen je nestanak M. M. (20) iz tog grada. Nestanak devojke prijavio je njen otac, navodeći da je poslednji put kćerku video u njihovoj kući u ponedeljak uveče. M. M. je bila kafanska pevačica. Policija nije mogla da potvrdi da li je nestala devojka žrtva iz Počevice.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uhapšeni harmonikaš priznao ubistvo kafanske pevačice

Uhapšeni harmonikaš priznao ubistvo kafanske pevačice


Blic

SMEDEREVSKA PALANKA - Smederevska policija juče je uhapsila harmonikaša Milančeta Ivanovića (43), osumnjičenog za ubistvo svoje sugrađanke i koleginice iz lokalnog kafanskog orkestra, pevačice Marije Mihailović (20), sa kojom je bio u emotivnoj vezi.

210600_1009-ubistvo-pevacice--foto-dgoll_f.jpg

Žrtva: Marija Mihailović

Marija je prekjuče nađena mrtva u selu Kusadak, zatrpana u jarku snegom i granjem.

"Na magistralnom putu Smederevska Palanka Mladenovac, osumnjičeni Milanče I. i Marija M. su se najpre posvađali u kolima, nakon čega je ona izašla iz auta. Potom je osumnjičeni čekićem gađao devojku koja je pala, a zatim joj je prišao i zadao više udaraca čekićem u glavu", navodi policija.

Nakon toga njeno telo je prevezao na drugu lokaciju i prekrio granjem.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti priveden istražnom sudiji Višeg suda u Smederevu.


Kako agencija Beta saznaje od izvora bliskog istrazi motiv ubistva je ljubomora.

Kako “Blic” saznaje iz izvora bliskih istrazi, osumnjičeni je priznao zločin, a nađeni su i materijalni dokazi koji ukazuju na okolnosti ubistva.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Otac u TV dnevniku čuo da mu je ćerka ubijena








Izvor:
Blic.rs






Smederevska policija juče je uhapsila harmonikaša Milančeta Ivanovića (43), osumnjičenog za ubistvo svoje sugrađanke i koleginice iz lokalnog kafanskog orkestra, pevačice Marije Mihailović (20), sa kojom je bio u emotivnoj vezi. Marija je prekjuče nađena mrtva u selu Kusadak, zatrpana u jarku snegom i granjem.


210652_1009-ubistvo-pevacice--foto-dgoll_f.jpg




Kako „Blic“ saznaje iz izvora bliskih istrazi, osumnjičeni je priznao zločin iz strasti, a nađeni su i materijalni dokazi koji ukazuju na okolnosti ubistva. Marija je, naime, usmrćena udarcima u glavu čekićem koji je nađen, a policija je među dokazni materijal uvrstila i njen mobilni telefon, torbicu sa dokumentima i novčanikom, koji je osumnjičeni uzeo.

U ponedeljak uveče njih dvoje su krenuli u Mladenovac da bi preslušali neke demo-snimke, a osumnjičeni tvrdi kako je Marija od njega tražila da je odvede u Mladenovac, navodno, da nabavi drogu, a da se on tome protivio. Marija mu je, prema njegovoj izjavi policiji, zapretila da će ga prijaviti policiji za seksualno napastvovanje, na šta je reagovao uhvativši je rukama za vrat.

Uspela je da istriči iz automobila i počela da beži, a osumnjičeni je uzeo čekić i, kako tvrdi, sa daljine od oko pet metara pogodio je u glavu. Pala ja, a on je potom još dvadesetak puta udario u glavu. Potom je njeno telo odvezao dva kilometra dalje i zatrpao u jarku.

Marija je poslednjih godinu i po dana pevala u orkestru kojim je rukovodio osumnjičeni, a nastupali su u selima na području Smederevske Palanke.

Bend je poslednju svirku imao u nedelju uveče, u kafani u Selevcu. Reporteri „Blica“ juče su, pre nego što je policija zatvorila krug istrage i uhapsila osumnjičenog, posetili porodicu ubijene pevačice.

„Idem do grada, zadržaću se malo duže“, bile su poslednje reči koje je Marija rekla ocu Nikoli. Nije prošlo ni 24 sata, a nađena mrtva u kusadačkom zaseoku Počevica.

- Poslednji put sam je video u ponedeljak, oko 19 časova. Rekla mi je da ide sa drugaricom do grada. Kada sam je kasnije pozvao mobilni joj je bio isključen. Sutradan sam otišao u policiju i prijavio da je nestala. Saznao sam za njenu smrt te večeri, u dnevniku, na televiziji...

Ugledao sam njeno ime na ekranu... U tom trenutku nisam znao za sebe... Kakav to monstrum moraš da budeš da bi onako nekoga ubio?

Marija je od udaraca sva izobličena, lice joj je u podlivima... Sa ženom sam se dogovorio da se na sahrani kovčeg ne otvara jer želim da je porodica i prijatelji zapamte kao lepoticu - kaže otac Nikola.

Marija je završila frizersku školu, a pevanjem se bavila četiri godine.

- Milica, njena bliznakinja, samo pije lekove za smirenje. Zvali smo i stariju ćerku, Jovanu... Ona studira prava u Kragujevcu. Sad svi treba da budemo na okupu - kaže otac.




 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ispovest harmonikaša:
Morao sam da je ubijem









Izvor:
Press.rs






Puko: Bio sam ljubomoran jer sam znao da je bila u šemi sa drugima iz orkestra. Krenuli smo kod našeg bubnjara, posvađali smo se, zapretila mi je da će me prijaviti za zlostavljanje. Tad mi je pao mrak na oči...


u4.jpg



Harmonikaš Milanče Ivanović (42) iz Badljevice kod Smedereva ubio je 22 godine mlađu koleginicu iz orkestra Mariju Mihajlović iz Smederevske Palanke zato što je želela da raskine ljubavnu vezu s njim, saznaje Press od izvora bliskog istrazi.
Ivanović je u policiji priznao zločin i detaljno opisao zašto je i kako presudio nesrećnoj Mariji. Na teret mu se stavlja teško ubistvo, pošto je usmrtio devojku sa 29 udaraca čekićem u glavu. Zločin se dogodio kod sela Kusadak u blizini Smederevske Palanke.


pevac.jpg



Gađao je u potiljak

- Mnogo sam je voleo. Međutim, bio sam ljubomoran i posesivan jer sam znao da je bila u šemi i sa drugima iz benda - rekao je na saslušanju u policiji Milanče Ivanović i tvrdio da se kobnog dana posvađao sa Marijom Mihajlović.
On je u policiji tvrdio i da je Marija koristila drogu i da ga je kobnog dana terala da je vozi kod njenog dilera.
- Taj dan smo krenuli mojim kolima kod bubnjara iz našeg benda u Mladenovac. Tražila je da svratimo kod njenog dilera da kupi
drogu. Posvađali smo se jer ja nisam hteo da je vozim i ona je pretila da će me tužiti policiji zbog seksualnog zlostavljanja. Kada mi je zapretila, pao mi je mrak na oči - rekao je Ivanović na saslušanju u policiji.

Prema navodima policije, harmonikaš i ubijena pevačica sastali su se u Smederevskoj Palanci i njegovim vozilom krenuli ka Mladenovcu.

- U toku vožnje u ataru sela Kusadak došlo je do svađe između njih, pa je Marija tražila da izađe iz vozila. Kada je Ivanović zaustavio automobil, Marija je izašla i pešice krenula nazad ka Smederevskoj Palanci. Tada je on uzeo čekić iz automobila, krenuo za njom i sa leđa je gađao u potiljak, zbog čega je pala na zemlju. Kada joj je prišao, udario ju je još 29 puta čekićem u glavu - saopštila je smederevska policija.
Izvor blizak istrazi navodi da su ubijena pevačica i harmonikaš bili u vezi i da je do svađe došlo jer je ona želela da ga ostavi.

Video da krklja

- Marija je želela da raskine sa njim, to mu je saopštila i nakon toga je usledila svađa, koja se završila napadom na nju. Nakon što joj je zadao toliko udaraca u glavu i kada je video da krklja, ubacio je njeno telo u automobil. Vozio je oko dva-tri kilometra dalje istim putem, a potom telo izbacio u njivu pored puta i prekrio granjem. Nakon toga se vratio kući. Tragovi stopala ukazuju na to da je bio samo jedan izvršilac - navodi naš izvor.
Inače, otac nesrećne devojke Nikola u jučerašnjoj ispovesti za Press, pre nego što je saznao ko je ubica, rekao je da je poznavao i Ivanovića i ostale članove benda. On je za njih tvrdio da su fini porodični ljudi i da na Mariju gledaju kao na ćerku, zbog čega ju je i pustio da sa njima ide po kafanama i peva.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muzičar hteo da sakrije tragove krvavog zločina

Milanče Ivanović pokušao da obezbedi alibi


Muzičar hteo da sakrije tragove krvavog zločina


Blic

Harmonikaš Milanče Ivanović (43) iz Badljevice kod Smederevske Palanke, osumnjičen da je u ponedeljak uveče u Kusatku udarcima čekićem ubio Mariju Mihailović (20) iz Smederevske Palanke, pevačicu u njegovom bendu sa kojom je inače bio u emotivnoj vezi, pokušao je da prikrije tragove zločina i obezbedi alibi, saznaje „Blic“.

210970_hrppevac_f.jpg

Milanče Ivanović (skroz desno) bio je zaljubljen u pevačicu Mariju Mihailović (četvrta zdesna)


- Osumnjičeni je posle zločina oprao čekić, mase kilogram i po, kojim je gađao, udarao i ubio Mariju, pa ga je sakrio na tavanu svoje kuće. Udarcima joj je glavu totalno smrskao. Čekić kojim ju je ubio bio je nov. Oprao je i krvavu odeću, i čak otišao u lokalnu kafanu i to nakratko da bi sa dvojicom poznanika popio piće.

Najverovatnije je planirao da mu oni pruže alibi i potvrde da je te večeri bio u selu. I „opel rekord“ u koji je posle ubistva Marijino telo stavio na sedište, odvezao ga i bacio u jarak udaljen kilometar i po od mesta zločina, oterao je na pranje da bi prikrio krvave tragove - kaže sagovornik „Blica“ blizak istrazi.

Harmonikaš je pokušao da zločin opravda zaljubljenošću u Mariju, sa kojom je bio u emotivnoj vezi od prošlog jula. Marija, koja je i pre toga pevala, u bend je došla na predlog njihovog poznanika iz Kusatka.


Ivanović je takođe bio izuzetno ljubomoran na Marijinu mladost i lepotu, bio je posesivan zbog muškaraca koji su joj se udvarali. Ali dokazi ukazuju na to da je osumnjičeni zločin planirao jer se plašio da će ga Marija ostaviti, a čak se pričalo da će napustiti njegov bend i otići u muzičku grupu u kojoj sviraju mlađi momci.

Harmonikaš je uhapšen na parkingu ispred bolnice u Smederevu gde je suprugu, sa kojom ima maloletnu ćerku, doveo na pregled.


Osumnjičeni je ispričao da su u ponedeljak uveče Marija i on krenuli u Mladenovac, da bi preslušali demo snimke koje su snimili prethodnog četvrtka. Prema njegovoj tvrdnji, Marija je tražila da svrate kod jednog mladenovačkog dilera da uzmu drogu, što je on odbio pa mu je zapretila da će ga prijaviti za seksualno zlostavljanje, pa je počeo da je guši.


Marija je istrčala iz kola, počela da beži, a osumnjičeni je uzeo čekić i sa daljine od pet metara pogodio je u glavu. Pala je, a on ju je potom još 29 puta udario u glavu. Telo je stavio u kola, odvezao i zatrpao u jarku. Policija je na mestu na kome je osumnjičeni ubio devojku našla tragove njene krvi.

Zverski ubijena devojka juče je sahranjena, a od nje su se oprostili roditelji, sestre i brojni prijatelji.
 
Natrag
Top