Slovenija je na Evrosongu favorit iz senke

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Slovenija je na Evrosongu favorit iz senke












Izvor:
Novosti.rs








SRPSKI kompozitor Vladimir Graić Graja, čiju će pesmu "Verjamem" na "Evrosongu" pevati predstavnica Slovenije Eva Boto, očekuje dobar plasman na takmičenju u Azerbejdžanu. Koautor pesme je Hari Varešanović, koji je sa ovom numerom trebalo da brani boje Bosne i Hercegovine u Bakuu, ali je u poslednjem trenutku kompozicija završila na izboru za slovenačkog predstavnika, gde je ubedljivo trijumfovala.


spek-vladimir-grajic_310x186.jpg



- Očekujem da će se Eva plasirati među prvih deset - kaže Graja za "Novosti". - Najbolji plasman ostvarili su pre petnaestak godina, osvojivši sedmo mesto. Za njih je "Evrosong" zabava, a ne političko pitanje i prilika da promovišu svoju zemlju na evropskoj sceni, kao što je to slučaj sa mnogim zemljama. Eva je jedna od najtalentovanijih pevačica s kojima sam radio. Mislim da nije ni svesna šta joj se događa. Nema tremu, potpuno je neopterećena i spontana na sceni i to je dobro.

Graić je dobro poznat evrovizijskoj publici. Njegova kompozicija "Molitva", u interpretaciji Marije Šerifović, donela je Srbiji prvu i zasad jedinu pobedu na "Evrosongu" u Helsinkiju 2007. Ističe da ga ta činjenica pomalo opterećuje, ali i daje određenu prednost:

- U Azerbejdžan idem kao favorit iz senke, jer me svi vezuju za "Molitvu", što uopšte nije loše. Mnogi su i očekivali da pesma tako zazvuči i podseća na pobedničku iz Helsinkija. I jeste tako, jer sam to ja. Raduje me što su je evrovizijski fanovi odlično prihvatili. Pesma "Verjamem" ima više od milion pregleda na "Jutjubu", što je u odnosu na broj stanovnika Slovenije odlična brojka.

Popularni kompozitor kaže da će na "Evrosongu" u Azerbejdžanu biti izuzetno jaka konkurencija. Smatra da je veliki favorit švedska predstavnica Loren, ali i da Srbija u Baku šalje odličnu kompoziciju i da Željko Joksimović ima velike šanse da ostvari dobar plasman.

- Loren ima sjajnu pesmu, odličan scenski nastup i važi za najvećeg favorita na mnogim kladionicama - priča Graja.

- Treba uzeti u obzir i skandinavski lobi, koji je izuzetno jak. Dopadaju mi se pesme španskog i islandskog predstavnika, a izuzetno su mi zanimljive i simpatične ruske bake. U kategoriju velikih favorita stavljam i Joksimovića.

Pesma "Nije ljubav stvar" komponovana je u evrovizijskom stilu i Željkovom prepoznatljivom duhu. On ima veliko iksustvo na ovom takmičenju i verujem da će ostvariti dobar plasman.
 
Natrag
Top