Slikanje na video plejerima

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pustili ste film i iz nekog vama znanog razloga zelite slikati neku sekvencu(napraviti sliku ),to mozete uraditi na sledeci nacin. Od plejera do plejera je drugacije .....Evo nekih najpoznatijih......


1)Windows Media Player
Istovremeno pritisnite na tastaturi dugme Ctrl + I

000uf.jpg



2)
VLC Player
U meniju plejera kliknite na Video a zatim i u padajucem meniju na Snapshot.....broj 1

001pl.jpg


3)
BSPlayer
Posto ste startovali film gde zelite napraviti sliku ,pritisnite na tastaturi slovo P

002opk.jpg



4)
Power DVD
Posto startovali film kada zelite napraviti sliku kliknite na ikonu fotoaparata.....

003kzs.jpg


5)KM Plejer
Kada zelite napraviti sliku desni klik misa te u padajucem meniju odite na Captute zatim desno te kliknite misem na Frame-Quick Capture.....broj 1

004uky.jpg


Ili jednostavnije na mestu gde zelite napraviti snimak pritisnite istovremeno na tastaturi Ctrl + A

005pgo.jpg


6)Gom plejer
Kada stignete na mesto gde zelite napraviti sliku pritisnite istovremeno na tastaturi dugme Ctrl+G a zatim u meniju odredite u kom delu racunara zelite sacuvati sliku......broj 1 a onda kliknite na dugme Capture...broj 2

006fca.jpg



9jzmth.gif


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Ovo su zaista veoma korisne informacije za mene kao pocetnika i ja Vam se
zahvaljujem.Bas sam se ovih dana mucila da napravim slike sa nekih starih
DVD iz moje mladosti.Pokusavala sam sa PRT SC i Paint ali sam dobijala
crni ekran.Inace sa ovim prinskrinom sam do sada mogla sve slikati sto se
nalazilo na ekranu.Pozdrav i HVALA!
 

C0a

Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
81
Da li postoji opcija za "slikanje" u Real Player-u?, posto kad slikam u PowerDVD slike se negde izgube, tj ne mogu da ih nadjem tamo gde bi trebalo da budu
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1049&authkey=APTfbaqR1YgpbNQ" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.05.2010
Poruka
3
opcija slikanja na GOM plejeru radi isprobano ukoloko je dvd- rip format .PITANJE:
Zasto nece da slika sliku ukoliko reprodukujem dvd format?
 
Natrag
Top