Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Postidim se kad mi kažu da sam najbolji

Postidim se kad mi kažu da sam najbolji

Dugo sam se zezao, a nisam ništa osećao jer sam stalno bio pod uticajem „nečega”, priznaje gitarista Sleš koji 31. jula svira u Beogradu

slash.jpg
Ponosan na englesko poreklo: Sleš Foto epiphone.com

Dok sam bio klinac, u mojoj porodici se slušao rokenrol. Međutim nisam želeo da budem muzičar. Slučajno sam „pokupio” gitaru, i od tada se ne odvajam od nje, priseća se početaka gitarista Sleš u razgovoru za naš list.
Jedan od najuticajnijih gitarista današnjice proslavio se u američkom sastavu „Guns ’n’ Roses”, a posle nesuglasica sa pevačem benda Ekslom Rouzom nastavio je karijeru osnivajući grupe „Snejkpit” i „Velvet rivolver”, i tek 2010. odvažio se da objavi solo album. Upravo taj album bio je „okidač” za svetsku turneju, a jedna od stanica biće i Beograd. Uz podršku „Jelen lajva”, Sleš će svirati u Beogradskoj areni 31. jula.

– Rekao sam menadžeru da želim da idem u mesta u kojima nisam svirao, jer je to za mene uzbudljivo. Ne znam mnogo toga o Srbiji, ali želim da saznam i da obožavaocima priredim rokenrol šou, sirovu, glasnu i energijom nabijenu svirku!


U muzici je više od tri decenije, pa je neobično zašto mu je trebalo toliko vremena da objavi debi solo ploču „Slash”.


– Zato što sam navikao da budem u bendovima. Bio sam u „Gansima” više od deset godina, a onda sam osnovao drugi bend, potom još jedan…Tek posle kriza koje smo imali u „Velvet rivolveru” shvatio sam da želim da radim nešto sam – iskren je gitarista.


– U bendu svako ima pravo glasa, i vlada demokratski princip. A kada si sam, sve je na tebi: od pisanja muzike, do pronalaska muzičara. Odlučio sam da sve to izvedem uživo i na turneji sam više od godinu dana sa sjajnim bendom i fantastičnim Majlsom Kenedijem – kaže Sleš koji voli rad u studiju, ali je to za njega „sterilna atmosfera i uvek čeka da izađem napolje”.

Rođen u Engleskoj, Sleš od šeste godine živi u Americi i ima dvojno državljanstvo, ali je ponosan na engleske korene:

– U Los Anđelesu živim i radim, ali imam osećaj da mi je srce u Engleskoj.

Mnogi magazini uvrstili su ga na liste najboljih gitarista svih vremena, što je za njega čast, ali...

– …zbog toga se osećam pomalo posramljeno. Znam gitariste koji imaju više iskustva od mene, tehnički su bolji svirači i sramota me je da budem u istoj prostoriji sa njima, imajući na umu da tamo negde postoji neka ludačka top-lista na kojoj sam ja u vrhu – skroman je muzičar koji je imao zdravstvenih problema zbog intenzivnog konzumiranja narkotika i pića. Njegov život je bio ugrožen, pa se konačno okanuo poroka:


– Od kada sam napustio „Ganse” bilo je toliko stvari sa kojima sam morao da se suočim. Razmišljao sam o svemu, a kada sam se konačno otreznio, povratio sam kontrolu nad sobom. Ja sam se toliko dugo zezao da mi se sve smučilo, a opet nisam ništa osećao jer sam stalno bio pod uticajem „nečega”.


Jelena Koprivica

-----------------------------------------------------------
Obožavam zmije

Iako je smatrao da životinje ne treba držati u kavezu, Sleš danas pomaže zoološke vrtove, a u losanđeleskom je član upravnog odbora:
– Kako se pritisak na divlje vrste povećao, shvatio sam da zoološki vrtovi jesu značajni za očuvanje životinja. Imao sam mnogo životinja, naročito zmija. Ljudi koji su želeli da se oslobode nekog kućnog ljubimca donosili su ih meni. Tako sam maltene imao zoološki vrt u kući. To je postalo neizdrživo, pa sada imam samo jednu zmiju, psa, mačku, nekoliko zlatnih ribica i ptica.

Objavljeno: 08.06.2011.
Izvor: Politika
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kakav je Slash lik, em što prati Majka Tajsona na Tviteru em mu čestita :D

screenshot059je.jpg


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top