Skolari: Smejali su se kada sam rekao da je Čile jak!

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Skolari: Smejali su se kada sam rekao da je Čile jak!


Selektor Brazila Luis Felipe Skolari rekao je da se pribojava utakmice osmine finala sa Čileom i dodao da su mu se ljudi smejali posle žreba za Svetsko prvenstvo, kada je naveo da su upravo oni najveća opasnost.

"Kada sam pre nešto više od šest meseci pričao o Čileu, ljudi su mi se smejali, govorili su da oni nisu dovoljno kvalitetni... Ali ja sam već tada znao kako radi selektor čilea Horhe Sampaoli i kakve igrače imaju", rekao je Skolari.

Skolari.jpg

Skolari: Vreme je za osminu finala
Brazil će se u osmini finala Mundijala sastati sa čileom, koji je takmičenje u Grupi B takmičenje završio na drugom mestu iza Holandije, ali ispred aktuelnog prvaka sveta Španije i Australije.

"Iskren da budem, pribojavam se te utakmice i nadao sam se da Čile neće izboriti plasman u osminu finala", rekao je Skolari.

Brazil na domaćem terenu nikada nije pretrpeo poraz od Čilea, koji je poslednji put protiv "karioka" slavio 2000. godine u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Južnoj Koreju i Japanu.

"Više nemamo pravo na grešku. U grupnoj fazi smo imali mogli da pogrešimo, ali sada više nikako ne smemo", kazao je Skolari.

S druge strane, fudbaleri Čilea su rekli da u utakmicu s Brazilom ulaze s mnogo samopouzdanja, kao i da nema razloga da ne iznenade domaćina Mundijala.

"Mnogi ljudi govore da nemamo šta da izgubimo, da zapravo imamo istorijsku šansu da izbacimo domaćina šampionata. Brazil je naš dugogodišnji rival... Sjajna ekipa s mnogo trofeja, ali na nama je da ih eliminišemo", rekao je golman Čilea Klaudio Bravo.

Utakmica između Brazila i čilea igraće se u subotu u Belo Horizonteu od 18.00 po srednjeevropskom vremenu.
 
Natrag
Top