Sklapanje gaming konfiguracije

Učlanjen(a)
18.12.2013
Poruka
2
Uzeo bih i5-4670 i MSI GeForce GTX 760 HAWK ali ne mogu da se odlučim oko matične ploče... pa mi stoga preporučite neku dobru matičnu ploču u cenovnom rangu od 70 do 100 eura.
Takođe ne mogu da se odlučim oko kućišta pa ako može preporučite neko dobro provetreno, lepo ali što manje kućište (radi lakšeg transporta) do nekih 80 eura.
I preporučite mi monitor sa što boljom kvalitetom slike za oko 200 eura... ali pre toga recite mi šta mislite o 16:9 vs. 16:10 odnosima stranica? Ja mislim da su monitori u 16:10 bolji zbog veće visine slike i samim tim bolje preglednosti...

Slobodno mi možete preporučiti matičnu malih dimenzija ako je moguće naći i malo kućište.. bitno je samo da u njega može da stane velika grafička kartica.

Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
imas mnogo neslaganja u tvojim Zahtjevima. recimo ako ti racunar sluzi prvenstveno za igrice onda ciljaj na AMD tj ati grafiku i AMD procesor.jer se AMD za nijansu bolje pokazuje u procesuiranju video igara.kingston ram memorija jako dobro ide u skladu sa amd konfiguracijom. intel je bolji sto se tice procesuiranja podataka a amd video igre(predpostavljam da znas da intel i nvidia su ajmo reci jedno a amd i ati drugo, praktikuje se da idu u skladu), naravno radi se samo o nijansama.

MAlO kuciste je totalna pogreska.imaces jako puno problema s grijanjem, nemas prozracnost,nemas mnogo prostora za neki dobar cooler,nemas prostora za dodatne hladnjake, isto tako nemas prostora za dobru naponsku koja mora biti izuzetno jaka ,kvalitetna i pouzdana ako mislis ubacivati jaku konfiguraciju.neces naci neku dobru plocu manjih dimenzija, imaces problem jer sve bolje i pro graficke su vekile,cak ako se nameravas profi se baviti video igrama nekad ce ti trebati 2 graficke koje neces moci smestiti u malo kuciste.spomenuo si transport,to nesmijes mijesati, jer ako hoces dobar i jak racunar on mora biti velik,a ako hoces da je mal prenosan, praktican , razmisljaj o tabu ili notebook koji ce ti sluziti pretrazivanju neta, slusanju muzike, cet, i sl.


ja koristim intel platformu ,nije nesto preterano jaka, jednstavno da zadovolji moje potrebe koje nisu previse zahtjevne.

pre svega razmisli dobro,nemoj se zalijetati, procitaj o svakoj komponenti detaljne specifikacije, na google mozes naci koja se komponenta najbolje slaze s kojom.
ali pre svega moras porazgovarati prvo sam sa sobom da odlucis,ako si strastveno zaljubljen u video igre moras izdvojiti za potpuni uzitak jako mnogo para,to rade ljudi koji vecinu svakodnevnice provode igrajuci video igre.
imamo 2 vrste ljudi koji igraju video igre :
-prva upoznavanja sa igrama u uzrastu od 15-25 godina ( to su ljudi koji igraju igre jer im je to trenutno zanimljivo,i tako ubijaju dosadu,jer nemaju nekih vecih zivotnih dilema ,razmisljanja i problema)
-drugi su ovisnici o video igrama i ljudi koji su srastveni gejmeri od 25-pa na gore, pretezno su to ljudi koji imaju oko 35-40godina, i ti ljudi daju hiljade eura na konfiguraciju i pratecu konfiguraciju za potpuni uzitak.

u danasnje vreme imas za sve bolje igrice tipa bf3 i slicno imas kupit posebne komande za recimo voziti avion kupis komande i posebne monitore i grafike za prave igrice,a to mnogo kosta.

odlutao sam malo sa tebe ,nadam se da nisam smorio.
MORAS PRVO ODLUCITI STA TI OD TOGA TREBA I KOLIKO HOCES DATI NOVACA U GLOBALU MAXIMALNO!!!!
TOO PRE SVEGA!
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Ja bih se slozio sa darkom i rekao bih ti da uzimas AMD i ATI i to bih ti preporucio AMD FX 8350, grafiku GIGABYTE Radeon HD 7950 3GB GDDR5 GV-R795WF3-3GD (video sam je na delu i mogu ti reci da je grafa OPAKA ZVERKA), ploca po mom licnom ukusu bi bila ASUS Sabertooth 990FX R2.0 i napajanje neko od 750 W i stavis za pocetak 8 GB Kingstona Hyper X Black-a i nemas brige... bices miran dosta dugo...
P.S. OBAVEZNO uzimaj veliko kuciste i veliku plocu bas zbog onoga sto ti je rekao darko, a to je HLADjENjE!
To ti je moje misljenje pa vidi i nesto tako ako hoces!
POGLEDAJ ODNOS CENA\KVALITET PA CES VIDETI
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
upravo tako sto jovan kaze hyper X 2x4 gb ddr3 odlicna memorija, kolega moj ima u racunaru pici bez problema.
sto se tice grafike obrati paznju da ima ddr5 memoriju i sto vise bit-a to bolje, nemoj se zalijetati na kolicinu memorije na grafici jer ako je grafika slaba nemoze nikad napuniti memoriju, tamo da mislim da ti je 2gb sasvim dovoljno za grafiku,naravno mislim na pro grafiku,a ne ovu sto sam ja kupio 2 gb nvidia nova nekih 45e placena :D, meni dovoljna netrazim puno zahtjeva
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
zaboravio sam ti reci za monitor to moras izabrati po svom ukusu a ako ti ista znaci gledaj da bude 16:10... to ti je moj neki savet i eto toliko od mene
 
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poruka
2
Uzeću BitFenix Prodigy kućište, i5-4670 jer su intel-ovi procesori mnogo bolji u igrama od AMD-ovih, možda će se situacija sa AMD-ovim procesorima popraviti u budućnosti ali za sada su i dalje mnogo lošiji od intel-ovih procesora... slabiji su u igrama 30-ak % zbog neiskorišćavanja procesorske moći a uz to su mnogo ali mnogo veći potrošači tako da se ne isplate uopšte. Grafička koju mi je preporučio Jovan111YU je skuplja od MSI 760 HAWK za nekih 25-30 eura (kod nas, proverio sam na itsvet-u u istoj prodavnici) a slabija je od nje za 10-15 %. Evo pa pogledajte (doduše ovde se upoređuje sa referentnom 7950; na većim rezolucijama ATI-jeve grafičke su dosta bolje no na nižim rezolucijama, ali mene zanima samo 1920 x 1080, eventualno 1920 x 1200):

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_760_HAWK/

R9 270X je takođe kao i 7950 10-ak % sporija od GTX 760 ali je 40 eura jeftinija od MSI 760 HAWK... možda ću nju uzeti, razmisliću još malo.

Uzeću i 8 GB klasične RAM memorije od 1600 Mhz i sa CAS latencom 9... obavlja posao isto kao i mnogo brže RAM memorije koje uglavnom imaju i veću latencu tako da maltene nisu uopšte brže.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Idi na nvidia, veruj mi da je bolje resenje u pogledu slike i fizike.
Sto se tice CPU-a, uzmi i5-4430, jer nikakve razlike u igrama neces primetiti, oba su CPU-a ista, s tim sto ovaj sto ti hoces ima 34 mnozioca, a ovaj 30, dakle placas tih 400Mhz celih 30 evra, a u performansama nece biti razli:
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/intel-i5-4430-3.0ghz-6mb-lga1150/comp_comp_cpu/46/563[/url]
Posto nije OC-erski CPU, onda mozes i jevtiniju plocu:
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/msi-z87-g41-pc-mate/comp_comp_mboard/24/2573[/url]
RAM Kingston 8GB Kit na 1600Mhz imas za 60 evra sa hladnjacima:
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-8gb-(2x4gb)-1600mhz-ddr3-hyperx-genesis-gray/comp_comp_ram/71/1857[/url]
Razmisli o SSD-u, to ce dodatno povecati performanse racunara i maksimalno iskoristiti hardware, sada je vec znatno pala cena i ima ih za manje od 100 evra za 120GB SSD (sasvim dovoljan za sistem):
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-120gb-ssd-sata600-hyperx-3k-sh103s3-120g/comp_comp_hdd/71/2377[/url]
ili
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-120gb-ssd-840-evo-mz-7te120/comp_comp_hdd/1/2873[/url]
Ako imas kinte, za nekih 140 evra mozes pazariti 250GB SSD.
 
Natrag
Top