Skener i Win7 ili dual boot

Član
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
23
Novi sam na forumu i pozdrav svim starim forumasima.
Molim savet. Instalirao sam Win 7 (pre je bio XP SP3) i super je sve bilo dok nisam krenuo sa ubacivanjem drajvera za periferne uredjaje :stampac HP 5150 je vec dobio drajvere od samog sistema ali skener GeniusColor Page-HR6X Slim ne prihvata stare drajvere za XP, pokusao sam da ubacim drajvere za Vistu jer na oficijelnom sajtu nudi drajvere samo za XP i Vistu (nisam nasao za Win 7) .Skener mi je potreban a nisam u mogucnosti da ga zamenim novijim modelom koji podrzava Win 7 . Da li vidite neko resenje da zadrzim 7 i da osposobim skener(sto bih najvise zeleo) ili je mozda resenje za dva sistema na hardu i kako da to uradim posto to do sada nisam radio, da li moze dva na C part, ili mora na razlicitim particijama. Mozete li da mi pojasnite ili ima neki tutorijal kako se pravi dual boot.
Konfig. PC :
MB Gigabyte GA-M56S-S3
CPU AMD Athlon 64 X2 5200 2.7Ghz
RAM 2 Gb DDR2
HDD 320 Gb ( C-100gb/D-60Gb/E-140Gb)
VGA Ge Force 9600GT 512 Mb
DVD RW
Power 550w
Unapred HVALA
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
moras na dvije particije , ako je sedmica na c , xp na d . butas instalacioni cd od xp ,radis format d particije i na nju podizes xp. kad zavrsis instalaciju xp-a , restart kompa i onda ce te on pitati prilikom podizanja koji sistem hoces . namjestis koji hoces puknes enter i to je to. hoces na win 7 opet restart i stavis na win 7 i enter. ja bih probao skinuti te drajvere za vistu, sta je sedmica nego vista kojoj su sredjeni nedostatci i mane. mozda uspije, a probaj i ovo desni klik na ikonu skenera i namjesti da je kompatibilnost sa xp-om.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
jesi li bio dovoljno uporan u isprobavanju drajvera? Veoma često rade drajveri koji nisu "originalni" tzv. third-party. Možeš da probaš da ih nađeš i preko DriverGenius-a.
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
23
driver genius,jel to program ili ne,gde da ga nadjem.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Crysis hvala ti puno,shatio sam te u vezi instalacije,samo kad bi mi klinci dali da formatiram d part.Da li moze drugi OS da se ubaci na drugi hard(dodatni)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
driver genius,jel to program ili ne,gde da ga nadjem.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Crysis hvala ti puno,shatio sam te u vezi instalacije,samo kad bi mi klinci dali da formatiram d part.Da li moze drugi OS da se ubaci na drugi hard(dodatni)


evo ti link za dg

Kod:
http://rapidshare.com/files/322265481/Driver_Genius_Pro_9.0.0.186.rar
a za ostalo cu staviti u tutorijale pa pogledaj.

mozes li te stvari od klinaca iskopirati na drugi hard i osloboditi particiju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
23
Ma znas kakva su deca napunila hard i sve im je poterbno sve im je to muzika i video klipovi koncerata i ....... Hvali ti puno na savetima i saradnji program cu skinuti a kad mi bude pala prilika resicu to sa hardom . Sto se tice drajvera za Vistu probao sam i njih i nije dozvoljavao instalaciju ( ne podrazava OS). POZZZZ
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
desni klik misa na setup od vistinih drivera za skener i stavi kompatibilnost na vistu ili xp to se desava i sa instalacijom gatIv na w7 barem meni i susjedu
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
nisam sad siguran za tvoj procesor ali proveri na Download Windows XP Mode da li on podrzava hardversku virtualizaciju i ako da onda skines ona dva prorama i drzis xp kao virtuelnu masinu i u njemu radis to sa skenerom ...
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
23
Crysis opet jedno pitanje. ako moze malo preciznije. Ako krenem sa instalacijom Win7 pored vec instaliranog XP moram prethodno u Biosu da prebacim iz IDE MODA na AHCI MOD jer Win7 nece da ide na IDE mod.Hteo bih da znam da li ce se dizati oba sistema naizmenicno ako ostane AHCI mod ili mozda treba da se nakon instalacije Win 7 da vratim na IDE mod. Da li znas o tome nesto? i kazi mi kako treba da mi bude pozicionirana D particija na kojoj bi isao Win7 , kao extended neaktivna ili primarna i aktivna kao C particija sa XP. Nisam do sada ovo pokusavao pa otuda i ova mozda nekom prosta pitanja?
 
Natrag
Top