Sirijski državni list pozdravio odluku Kine i Rusije

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sirijski državni list pozdravio odluku Kine i Rusije


BEJRUT – Sirijski državni dnevni list Tihsrin pozdravio je odluku Rusije i Kine da ulože veto na rezoluciju UN kojom se predsednik Sirije Bašar al Asad poziva da podnese ostavku.

Ulaganjem veta sinoć u Savetu bezbednosti UN, Peking i Moskva su sprečili donošenje rezolucije o Siriji.

U članku Tihsrina se kaže da će sirijske vlasti nastaviti da ulažu napore kako bi se ponovo uspostavila stabilnost u zemlji. Prema oceni lista, veto Pekinga i Moskve predstavlja podsticaj za Damask da nastavi sa političkim reformama koje podrazumevaju donošenje novog ustava, i održavanje parlamentarnih izbora.

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun izjavio je da kineski i ruski veto „umanjuje ulogu” UN, a ambasadorka SAD pri UN Suzan Rajs je rekla da je „zgadena” glasanjem.

Opozicija u Siriji je juče saopštila da je sirijski režim u noci između petka i subote bombardovao uporište pobune, grad Homs, i da je tada poginulo vise od 200 civila.

Zvanični Damask je to demantovao i odgovornost za ubistva pripisao „terorističkim grupama”.

Beta-AP

 
Natrag
Top