Šifra za moj ADSL modem

Član
Učlanjen(a)
21.06.2010
Poruka
11
Na kućnom računari koristim ADSL modem i to sve radi kako treba ali kada pokušam da se konektujem na laptop pomoću bežične veze između modema i laptopa pojavljuje se polje u koje treba da upišem šifru (mog modema) a do sada je sve radilo kako treba bez šifre.
Nisam nikakvu šifru ubacivao za pristup modemu pa se pitam ima li načina da nekako vidim/provalim koja je šifra u pitanju jer je to moj modem i da tu šifru promenim? :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
verovatno ti je neko zakljucao sopstveni modem.nemam pojma koji ti je modem ali da probamo ovako.
sa racunara koji ti je utp kablom povezan na modem u web browser-u kucaj 192.168.1.1
kada ti se otvori strana probaj da kucas
user :admin
pass: admin
ako ne probaj
telekom
telekom
otvorice ti se stranica u kojoj moras naci "restart (reboot) na fabricka podesavanja" i bice sve ok.
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
ne znam koji ji modem u pitanju probaj:

user:admin
pass:ztonpk

naravno pre toga kao sto je napisao vladales u broweru ukucaj 192.168.1.1
 
Učlanjen(a)
16.08.2011
Poruka
1
Ako se neko od vas želi uljućiti na bežićno spajanje MOŽE VIDJET ŠIFRU KOJA PIŠE ISPOD MODEMA POTRAŽITE MALO PO ONIM NALJEPNICAMA MORA TU BITI!!!!!!nadam se da nekome pomogao yes3yes3
 
Učlanjen(a)
02.05.2011
Poruka
6
ime admin
sifra admints
RADI PROVJERENO kucaj u adress bar 192.168.1.1 i kucaj ove podatke onda pronađi port forwarding i enabluj svih 4 porta "hg520b" ili kolko vec imas,GL
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2012
Poruka
1
ja sam sve ove sifre probao cak sam i onaj video pogledao i nece da mi udje
192.168.1.1
koristim adsl msm da je preko orion
Hg20s
ako neko zna pls neka pomogne :D
 
Natrag
Top