Sestre Moldovan druge na svetu!

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Sestre Moldovan druge na svetu!
Izvor. B92 | ĐN
Srpske kajakašice Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su srebrnu medalju na 500 metara, na Svetskom prvenstvu u Moskvi!

159729557853e49075300de260959897_orig.jpg

Uskoro opširnije...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Nikolina: Ispisali smo istoriju!
Izvor. B92
Reprezentativka Srbije u kajaku Nikolina Moldovan rekla je za B92 da je oduševljena svojim ali i rezultatima Srbije na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

166992706953e7492c8c952376417617_orig.jpg
kajakss.org.rs
Srbija je osvojila rekordnih pet medalja – jedno zlato (K2 na 200m), jedno srebro (K2 žene na 500m) i tri bronze.

Nikolina je u nedelju prvo zajedno sa sestrom Oliverom prvo u olimpijskoj disciplini na 500 metara osvojila srebro, a samo sat i 15 minuta kasnije osvojila je i bronzu u jednosedu na 200 metara.

„Utisci su fenomenalni. Olivera i ja smo ovde došle strašno spremne, sa ogromnim željama i visokim cilje i uspele smo to i da ostvarimo. Od prvog dana kada smo ovde došle čam,ac nam je stvarno išao odlično, sve je išlo po planu i samo smo čekale te finalne trke da naplatimo sav rad tokom ovih godina. Stvarno smo jako zadovoljne što se tiče rezultata, tri A finala na Svetskom prvenstvu, sve finalne trke u poslednjem danu. Uspele smo sve da izdržimo i zaista smo prezadovoljne“, kaže Nikolina za B92.

Iako je u Moskvu otišla sa velikim ambicijama, Nikolina kaže da ipak ovako dobre rezultate nije očekivala.

„Medalja na 200 metara u jednosedu me strašno iznenadila. Ja sam zaista želela da uđem u A finale, jer nikada u jednosedu nisam bila u A finalu na Svetskom prvenstvu. Samim time što sam ušla u A finale, obuzela me ogromna sreća i već tada je deo posla bio odrađen. I posle dvoseda, onako dobre trke i uspeha samo me je ponela atmosfera, prepustila sam se svemu tome i tako i odveslala taj jednosed junački, svim srcem.“

Nikolina je između dva finala u kojima je osvojila medalje imala manje od sat i po vremena razlike. Ona kaže da se za tako nešto i spremala.

„Imali smo dvosed, pa posle nekih sat i 15 minuta ja sam imala jednosed, bilo je izuzetno teško ali Olivera i ja smo dočekale strašno spremno ovo takmičenje. Bilo je očekivano kad smo već prijavile toliko disciplina da sve možemo da izdržimo, što se na kraju i pokazalo. Finalnog dana su trke bile na svakih sat vremena.“

Srbija je ostvarila ogroman uspeh pošto se u domovinu vraća sa rekordnih pet osvojenih medalja.

„Jeste, Srbija je skoro najmlađa reprezentacija ovde u Moskvi, danas smo računali da nam je prosek godina 24. Fantastično Svetsko prvenstvo, ja mislim da smo ispisali istoriju. Svi smo prezadovoljni, tim koji stvarno radi i ima mnogo velike ambicije i za Rio i sigurna sam da će biti još boljih rezultata“, rekla je Nikolina Moldovan za B92.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Dobrodošli u zemlju kajaka
Izvor. B92 | ĐN
Srpski kajakaši oduševili su sportsku javnost osvojivši pet medalja na Svetskom prvenstvu u Moskvi, što je najveći uspeh tog sporta ikada!

208179003553e73ab8ace7a506911283_640x480.jpg

kajakss.org.rs
Nakon što su u subotu došli do dve bronzane medalje, kajakaši su na nedeljnim takmičenjima doneli nove medalje i uspehe za Srbiju.

Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su prvu medalju u nedelju za Srbiju osvajanjem srebra u A finalu olimpijske discipline na 500 metara.

Sestre Moldovan ovom medaljom, inače 33. u istoriji srpskog kajaka, ostvarile su najveći uspeh u dosadašnjoj karijeri.

Već tada naši kajakaši izjednačili su rekord po broju osvojenih medalja na jednom planetarnom šampionatu, a taj rekord pao je posle samo dva sata. Nikolina Moldovan osvojila je još jednu medalju za Srbiju na šampionatu sveta, pošto je kao trećeplasirana završila A finalnu trku na 200 metara.

Na kraju, došao je red i na zlato. Srbija je dobila šampione sveta u disciplini K-2 na 200 metara, a to su Nebojša Grujić i Marko Novaković! To je bila ukupno peta medalja za Srbiju na Svetskom prvenstvu u Moskvi, čime je napravljn istorijski uspeh.

Drugi finalni dan na Svetskom prvenstvu otvorio je Strahinja Mladežić koji bio je peti u B finalu discipline C-1 na 500 metara. U sledećoj trci naš dvojac u sastavu Vekić i Karanović uspeo je da pobedi u B finalnoj trci na 500 metara, dok je Dalma Ružičić Benedek bila druga na istoj distanci, takođe u B finalu.

Četverac u sastavu Boltić, Torubarov, Holpert i Terzić osvojio je četvrto mesto u A finalu na 1000 metara, a takođe u A finalu, ali na 200 metara, Marko Dragosavljević bio je šesti.

U poslednjoj trci, Nikolina i Olivera Moldovan umalo nisu došle do nove medalje. Ipak, sjajne kajakašice završile su A finalnu trku na 200 metara na četvrtoj poziciji.

Subotu su obeležili Dalma Benedek-Ružičić i dvojac Marko Tomićević/Vladimir Torubarov, koji su osvojili bronzane medalje u disciplinama K1 i K2 na 1.000 metara.

Kajakaši Srbije su tako došli do 34 medalje na Svetskim prvenstvima. Na prošlogodišnjem SP u Duizburgu „Orlovi“ su osvojili jednu medalju bronzanog sjaja i to sestre Moldovan u disciplini k-2 200m. U novijoj istoriji kajakaštva na SP u Duizburgu (2007) godine osvojena su 3 odličja, čime je izjendačen rekord pro broju medalja sa SP u Beogradu (1982g), ali je sve to nadmašio uspeh ove generacije u Moskvi.

Najviše medalja do ove godine, na SP kajakaši su osvojili 1978. (Beograd-4 medalje) kada su blistali bivši asovi ovog sporta u nekadašnjoj Jugoslaviji Matija Ljubek i Milan Janić. Srpski kajak čekao je na medalju u olimpijskoj disciplini od 1998 (Mićo i Stjepan Janić k-2 1000m).
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Četverac odličan, ipak bez medalje
Izvor. B92 | ĐN
Četverac Srbije nije uspeo da osvoji medalju, pošto je u finalu trke na 1000 metara zauzeo četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

34971669353e7207d6ba97233407517_orig.jpg
kajakss.org.rs
Četverac u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić trku su završili u vremenu 2:49.12

Novi šampioni sveta su Česi, srebrna medalja pripala je Portugalcima, dok su se bronzom okitili Mađari.

Srbi su ipak bili daleko od medalje, trku su završili vremenom 02:49.120 minuta I imali zaostatak više od sekundu za bronzanim Mađarima.

Česi su do medalje stigli zahvaljujući vre
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Četverac odličan, ipak bez medalje
Izvor. B92 | ĐN
Četverac Srbije nije uspeo da osvoji medalju, pošto je u finalu trke na 1000 metara zauzeo četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

34971669353e7207d6ba97233407517_orig.jpg
kajakss.org.rs
Četverac u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić trku su završili u vremenu 2:49.12

Novi šampioni sveta su Česi, srebrna medalja pripala je Portugalcima, dok su se bronzom okitili Mađari.

Srbi su ipak bili daleko od medalje, trku su završili vremenom 02:49.120 minuta I imali zaostatak više od sekundu za bronzanim Mađarima.

Česi su do medalje stigli zahvaljujući vre
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Bronza za Nikolinu Moldovan
Izvor. B92 | ĐN
Srpska kajakašica Nikolina Moldovan osvojila je drugu medalju u samo sat vremena, pošto je došla do bronze u trci na 200 metara u discipline K1.

87993405453e72472edbae344604705_640x424.jpg

Ovaj uspeh stigao je samo pola sata pošto je Nikolina sa svojom sestrom Oliverom uzela svetsko srebro u trci na 500 metara, u disciplini K1.

Videlo se da je naša reprezentativka umorna, ali, iako je kasnila sekundu i po za pobednicom, uspela je da završi među prve tri, vremenom 39.416 sekunde.

Svetsko zlato u ovoj disciplini ubedljivo je osvojila Lisa Karington koja je trku završila za 37.898, dok je druga bila Poljakinja Marta Valkčijevič (38.814).

Tako je samo nastavljen uspeh naših kajakaša u Moskvi, pošto su Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili zlato u disciplini K2 na 200 metara.
 
Natrag
Top