Sergej Trifunović: Mostar je moj rodni grad

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Na gostovanju u Tuzli glumac objavio...


Sergej Trifunović: Mostar je moj rodni grad





Izvor: Blic M.M. | 19. 12. 2010. - 17:19h


SARAJEVO - Sergej Trifunović boravio je ovih dana u Tuzli, gde je gostovao sa predstavom Kruševačkog pozoprišta "Tvrđava" u kojoj igra sa bratom Branislavom i ocem Tomislavom. U razgovru za "Dnevni avaz" ispričao je da iako je živeo na raznim stranama sveta, Mostar i dalje smatra svojim jedinim i pravim rodnim gradom.
97492_zabhitorama-01-sergej-trifunovic-foto-z-ras_f.jpg


"Nisam puno živeo u Mostaru, jer smo se preselili u Srbiju kada sam imao godinu dana. Ali sam dolazio svakog leta u Mostar. Mostar je moj rodni grad, u stvari, moj prvi i jedini grad. Živio sam u Kruševcu, Užicu, Beogradu, Njujorku, Los Anđelesu, ali je Mostar jedini grad koji doživljavam svojim. U Mostaru nemam kuću, tamo imam ujaka, ujnu, rodbinu i prijatelje, ali je taj grad na neki način moj duhovni i duševni dom", objasnio je Trifunović.


On je, govoreći o svojoj dosadašnjoj karijeri, ocenio da je više uloga odbio, nego što ih je prihvatio.

Kao uloge na koje je najviše ponosan izdvojio je one iz fimova "Ubistvo s predumišljajem", "Stršljen" i "Srpski film"...

Poznati glumac uskoro će započeti i rad na novom filmu "Top je bio vreo", za koju je scenario nastao po romanu Vladimira Kecmanovića.
 
Natrag
Top