Seksualni napadi u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Sta mislite o slucajevima silovanja u bibiji, na primer kada mojsije naredi genocid nad svima sem zenskim devicama, njih mogu zadrzati za sebe, ii o zakonu koji govori da silovatelj mora da ozeni svoju zrtvu ?



“If there is a betrothed virgin, and a man meets her in the city and lies with her, then you shall bring them both out to the gate of that city, and you shall stone them to death with stones, the young woman because she did not cry for help though she was in the city, and the man because he violated his neighbor's wife. So you shall purge the evil from your midst.

I taj je zanimljiv :)


 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nema sta da se trazi, napisao je u bibliji, mozda ti preskocis ali i dalje je tu, zanimljivo je jer je neobjasnjivo od strane ljudi koji ovu knjigu smatraju moralnom :)
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Kako nije terana na to? Pa koja zena bi se udala za svog silovatelja, kakav je to bolestan predlog uopste.I to nije jedini primer.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Svatko je (ili će) za svoje postupke (dela ili zlodela) biti pravedno nagrađen ili primerno kažnjen. Zna se od koga.
Mi ne znamo da li je Mojsije kažnjen ili nagrađen. (mi smo preobični smrtnici da bi takvog znanja bili dostojni, pa ne vredi da previše mudrujemo oko toga)
Al svejedno. Bilo bi zanimljivo znati da li je možda kažnjen i koja mu bi mu, u tom slučaju, kazna bila određena. Čime i kako bi on to bio kažnjen, ako je kriv. A ako je nevin, koja mu je nagrada? Ne verujem da bi mu nevinost bila nagrada.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Svatko je (ili će) za svoje postupke (dela ili zlodela) biti pravedno nagrađen ili primerno kažnjen. Zna se od koga.
Mi ne znamo da li je Mojsije kažnjen ili nagrađen. (mi smo preobični smrtnici da bi takvog znanja bili dostojni, pa ne vredi da previše mudrujemo oko toga)
Al svejedno. Bilo bi zanimljivo znati da li je možda kažnjen i koja mu bi mu, u tom slučaju, kazna bila određena. Čime i kako bi on to bio kažnjen, ako je kriv. A ako je nevin, koja mu je nagrada? Ne verujem da bi mu nevinost bila nagrada.

Bar ima ovde od vernika ko ume da iskaze svoje misljenje a ne samo da citira bibliju kao zombi kad ga neko nesto pita.
Samo mi nije jasno kako mozes da kazes da postoji mogucnost da je nevin ?
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Sudio mu nisam ja, pa svašta može da bude, ko zna, možda ga je branio onaj"Đavolji advokat" (Al Paćino). ..... Ja sam samo u jedno siguran, da pravde možda negde i ima, ali je sigurno najmanje ima na ovozemaljskim sudovima (pravičnost kao slovo zakona koje se tumači ovako sad onako ima koliko hoćeš, a pravde ima koliko imaš para). A na "sudu svih sudova" kako stoje stvari, nemam pojma. Javio bih vam kad riknem ako bih mogao.
 
Natrag
Top