Sedmoro poginulo u saobraćajnoj nesreći kod Alibunara

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Sedmoro poginulo u saobraćajnoj nesreći kod Alibunara











Izvor:
Blic.rs









Sedam osoba je poginulo noćas u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Pančevo - Alibunar, saznaje "Blic". Poginuli su Bogica D. (22) i Mile N. (26) iz Banatskog Novog sela i Rajko K. (20) iz Vladimirovca. Za četiri žrtve još uvek nije utvrđen identitet, ali se sumnja da su poginuli: J . N. (16) i J. S. (20) iz Banatskog Novog sela, N. I. (23) i K. N. (17) iz Vladimirovca.


hitna-pomocc.jpg



Prema prvim rezultatima istrage, do nesreće je došlo tako što je vozač "opela", vozio neprilagođenom brzinom i udario u nepropisno zaustavljen kamion koji je prevozio pšenicu. Vozaču kamiona određeno je zadržavanje u policiji.

Do nesreće je došlo u 1.45 sati kada je R. R. zbog kvara parkirao vozilo, pančevačke registracije, na koje je naleteo "opel", takođe pančevačkih tablica.

Prema nezvaničnim informacijama, stradali su svi putnici u "opelu", a u toku je njihova identifikacija.

Sedam osoba je poginulo u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila iza ponoći na magistralnom putu u nivou naseljenih mesta Vladimirovci - Banatsko Novo Selo, potvrdio je Tanjugu načelnik Policijske uprave Pančeva Zvezdan Radojković.

Radojković je kazao da se nesreća dogodila tako što se vozilo u kome je bilo čak sedam putnika u punoj brzini "zakucalo" u teretno vozilo koje je bilo parkirano na desnoj strani kolovozne trake.


Reč je o muškarcima različite starosne dobi i romske nacionalnosti, kazao je Radojković dodavši da su neki od njih do sada identifikovani.


Policija utvrdjuje kako je došlo do ovog tragičnog saobraćajnog udesa koji je odneo sedam života, kao i da li je teretno vozilo bilo propisno parkirano.



Crn dan na putevima u Srbiji


U poslednja 24 sata može se reći da vlada horor na putevima u Srbiji jer je, osim ove nesreće, poginulo pet osoba, a šestoro je povređeno.

Tri osobe su poginule, a četvoro je teško povređeno u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć oko 19.30 sati dogodila na Ibarskoj magistrali, u mestu Vrbovno kod Lazarevca.



256387_saobracajna-nesreca-stepojevac-foto-v-lukic_f.jpg



Dve sestre Slađana M. (24) i Julijana M. (21) poginule su, a dve osobe su zadobile povrede opasne po život u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče ujutru u mestu Gugalj kod Požege.


Apel: Vozite opreznije zbog visokih temperatura


Agencija za bezbednost saobraćaja apelovala je danas na vozače da poštuju propise i da posebno vode računa o brzini, jer se na visokim temperaturama sporije reaguje i lošije opaža, što je proteklih dana uzrokovalo teške saobraćajne nesreće sa više poginulih.

 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Rodbina nastradalih mladića: Zajedno su živeli, a na kraju i zajedno otišli











Izvor:
Blic.rs










U Banatskom Novom Selu, ispred doma porodice Jankov, uplakana starica juče je dozivala unuke Stevana i N. J, koji su među sedmoricom mladića koji su poginuli u jučerašnjoj stravičnoj saobraćajnoj nesreći kod Alibunara. - Deco moja, šta ću sada da radim, kako da ih sahranim? Odgajila sam ga a više ih nema - promuklim glasom narikala je i dozivala Stevana Jankova njegova baba Ljubica.


256712_porodice-poginulih-roma-15-foto-nebojsa-markovic_f.jpg



Pored nje neutešan stoji sin Saša koji, dok pali cigaretu za cigaretom, objašnjava šta je prethodilo jučerašnjoj nesreći.

- Sva sedmorica su ceo dan sedeli u Stevanovom i Nenadovom dvorištu, gde su se veselili i pili alkohol. Zvali su i mene, ali sam morao da radim, pa nisam otišao. Oko 22 sata, kao i svako drugo veče tokom leta, otišli su u Kačarevo da se kupaju na jezeru. Rekao sam im da ne odlaze tamo pijani, ali nisu hteli da slušaju - u neverici prepričava ujak nastradalih.

Za smrt najmilijih saznao je ujutru.


256516_dsc0039_f.jpg




- Komšinica je čula za stravičan udes i odmah su mi oni pali na pamet. Pitao sam sestru, njihovu majku, da li su kod kuće, ali mi je odgovorila da su prethodne večeri otišli na jezero i još se nisu vratili. Nisam imao snage da joj kažem da su možda oni stradali - kaže Saša.

A u domaćinstvu Jankov, Dumitrašku i Nikolić nema i uplakana lica. Maja Novakov, nevenčana supruga Mileta Nikolića, u rukama drži ćerku, dok se pridržava za poveliki stomak.

- Treba da se porodim sledećeg meseca. Ne znam šta sada da radim - jecala je Maja.

Slična scena i u domu vozača Dumitraškog. Za njim je ostala supruga i troje maloletne dece, oronula kuća i gomila građevinskih blokova.

- Kupio je blokove jer je hteo da gradi kuću. Sada je sve nestalo - jedva je prozborio Perica Dumitrašku, Bogicin otac.

Kaže da su njegov sin i braća Jankov bili su rođaci i najbolji drugovi, nerazdvojni čitav život.

- Zajedno su živeli, a na kraju i zajedno otišli. Ne mogu sada čak ni da mu pogledam fotografiju, dođe mi da dignem ruku na sebe - kaže Perica.

Protekli vikend je najcrnji u istoriji srpskog saobraćaja jer je u nesrećama od Subotice do Vranja poginulo 19 osoba.

U poslednjoj nesreći kod Alibunara, sa najviše žrtava, poginuli su Stevan Jankov (20), N. J. (16), Bogica Dumitrašku (22) i Mile Nikolić (26) iz Banatskog Novog Sela, kao i Rajko Konstantin (20), N. K. (17) i Ilija Novakov (23) iz Vladimirovaca.


Vozač kamiona danas kod istražnog sudije



Radovan R. iz Pančeva, vozač kamiona “reno” koji je prevozio pšenicu, uhapšen je i danas će biti priveden istražnom sudiji.- Vozač kamiona je tvrdio da je motor kamiona prokuvao i da je zbog toga stao, ali da je uključio poziciona svetla i propisno obeležio vozilo. Da li je tako bilo utvrdiće se veštačenjem - kaže sagovornik “Blica” blizak istrazi i dodaje da još nije urađena obdukcija tela nastradalih mladića pa niko sa preciznošću ne može da kaže da li je vozač “opela” bio pijan u trenutku nesreće.


 
Natrag
Top