Saznajte MAC adresu vaseg racunara

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Svi korisnici koji koriste umrezene racunare i ciji su racunari povezani na neki od servera znaju da je jako bitna stvar za povezivanje MAC adresa racunara.Takodje i svi koji koriste card sering za gledanje satelitske televizije obicno imaju u digitalnim resiverima opciju upisivanja MAC adrese racunara sa kojim su povezani....

Sta je zapravo MAC adresa......

MAC adresa (Medica Access Controls) je prosto receno jedinstven skup brojeva koji je dodijeljen vasoj mreznoj kartici. JTakodje ima i naziv fizicka adresa jer se ona ne menja, a dodjeljuje se u fabrici prilikom proizvodnje racunara. Izgled MAC adrese 00:00:00:00:00:00 (stim sto su u pitanju kombinacije brojeva od 0-9 i slova). Ako zelite videti MAC adresu vase mrezne kartice to mozete tako sto cete otici na START/Programs/Accessories/System Tools/System Information zatim pod Components pronađete Network i pod Adapter cete vidjeti MAC adresu. Drugi nacin je da u komandnoj liniji CMD upišete ipconfig /all i provjerite podatak o MAC adresi u dijelu Physical Address.To bi prakticno izgledalo ovako...

Kliknite misem na Start a zatim i Run.....broj 1

000kr.jpg


Posto se otvori Run upisite cmd a zatim kliknite na OK....broj 2

001hil.jpg


Zatim posto se otvorio command prompt prozor upisite ipconfig/all ....i ptitisnite enter na tastaturi.....broj 3

002ab.jpg


Pojavice vam se kompletna informacija o vasem racunaru.....IP adresa,Maska,getwey,Dns......Nas u ovom slucaju zanima Mac adresa a nju mozete videti u koloni gde pise Physical Address......broj 4

003ycc.jpg



Takodje mozete promeniti vasu MAC adresu ali nebih savetovao osim ako nemate preku potrebu za tim....Alat sa kojim se menja MAC adresa nalazi se na adresi.....

:download:

Kod:
http://depositfiles.com/files/oouh7ia0b



006hy.jpg
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1013&authkey=AHP1TAelAKZzCcM" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
3
Interesuje me sta da radim posto mi pokazuje na laptopu da mi je mac adresa sve nule?Koje bi bilo resenje da to sredim?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Interesuje me sta da radim posto mi pokazuje na laptopu da mi je mac adresa sve nule?Koje bi bilo resenje da to sredim?

Hmmm........nebi trebalo,pogledaj ti to malo bolje Mac adresa se ubacuje u samoj fabrici prilikom proizvodnje racunara....Ona ti je u delu....Physical Address.....jedino ako nije nesto oko toga cackano pa poremeceno.....
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2010
Poruka
1
boki krelju sa ove adrese se ne moze skinuti
postoi li jos negde i zasto ne preporucujes promenu mac-a
 
Natrag
Top