Savršen izlazak bez dinara u džepu

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979



Upoznali ste zgodnu devojku koja se zainteresovala za vas. Dogovorili ste se da se nađete za vikend i malo se bolje upoznate. Grad je veliki, mogućnosti za izlazak su mnogobrojne. Postoji samo jedan problem - švorc ste.
Ne brinite. Postoji mnogo stvari koje ipak možete uraditi a da "dejt" de bude katastrofa zbog toga što nemate dovoljno novca za nešto fensi. Uostalom, žene više cene kreativnost nego neki kliše od večere.

Fotografisanje pored vode
Ukoliko živite pored reke, jezera ili mora, zalazak sunca je savršen period za zbližavanje. A možete napraviti i sjajne fotke za pamćenje. Zamolite je da ponese svoj fotoaparat i provedite neko vreme fotografišući jedno drugo. Možete veče začiniti svirkom uz gitaru (ako umete da svirate) ili laganom zakuskom od jagoda, sira i krekera.

Ručak u parku
Obezbedite nekoliko namirnica iz prodavnice (sendviči, neki kolač, voće, boca vina...), ne zaboravite salvete, tanjire i plastične čaše. Pričajte, smejte se i uživajte u danu. Definitivno je bolje od restorana - nema rezervacija, nema čekanja na hranu. Tu ste samo vi i ona.

Šetnja gradom
Povedite je u šetnju. Obiđite galerije, tumarajte po mestima na koja retko zalazite, istražujte zajedno. Bacite novčiće u fontanu i poželite želju. Svratite do neke antikvarnice ili prodavnice suvenira i kupite joj neku zanimljivu sitnicu koja će je podsetiti na vas.

Pođite na planinarenje
Da li je ona ljubitelj prirode? Bez obzira na to gde živite sigurno postoji neko uzvišenje koje možete zajedno da istražite. Raspitajte se o zanimljivim mestima u okruženju, ponesite sa sobom vodu, neko suvo voće i krenite u zabavnu istraživačku avanturu.

Mondo
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
47
Pa to je u naše vreme bilo normalno i super smo se provodili !!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
lepo je sve ovo i zanimljivo i nije tacno da je bilo nekada,ima toga i sada samo mnoogo redje...lepo je to sto nije potrebno puno para ;)
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
bez 3soma u dzepu nista od bilo kakvog izlaska :|
Ovo je vrlo tužno ako je tačno...
Ako ti za dobar provod treba toliki novac (bez patetisanja ali to je nečije četvrt mesečne plate) onda treba nešto da menjaš ili društvo sa kojim se provodiš ili pojam dobrog provoda!
Pamtim kada smo do besvesti igrali remi na Štrandu, šetali po Keju i pričali, pričali, pričali...
Za dobar provod bitna je prava atmosfera, dobro društvo (koje može da se sastoji i od samo jednog člana:derisive:) i - ništa više! I svejedno je da li je ponoć ili podne...
Kada tako nešto pronađeš - shvatićeš koliko lova nije bitna!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
6
Tako je

Dobra volja

pozitivna energija

i optimizam


i naravno najvaznije

prava osoba pored tebe

zena koja ce sve to umeti da ceni :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Može se i bez para, treba imati mašte, dobre prijatelje, pozitivnu atmosferu... Ispričaću jedan događaj iz moje mladosti, jednu od mnogobrojnih gluposti koje smo pravili, naravno-večito bez para...
Elem, godine '92/93 (ne sećam se), mi klinci od 15-16 godina, vikendom često bez dinara (da ne kažem skoro uvek :)), često smo "upadali" po svadbama, ono-bašta hotela, "umuvaš" se za neki sto, kad su ljudi već dobrano zaliveni, malo mezneš, popiješ, "izigraš" se i tutanj... Jednom "uletimo" unutra, sednemo za poslednji sto, savijemo šije, i čekamo da se "kamufliramo", "utopimo" u ljude. Tek sam uzeo da otvorim flašu piva ispred sebe, kad dolazi konobar i ljubazno nas moli da izađemo?! Na moju konstataciju da smo mi sa "mladine strane", konobar se samo nasmeja i pokaza rukom na ljude! Tek smo tada primetili, došli smo na romsku svadbu...
Možda i nije neki primer, a ni neka fora, ali takva su vremena bila, i ovo je samo jedna od "epizoda" iz bogatog repertoara na temu "Kako se provesti bez para"...:dntknw:
 
Natrag
Top