Savet oko RAM memorije-uparivanje

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Lap-top racunari su mnogo problematicniji sto se tice uparivanje memorija, tako da bih ja preporucio kupovinu 2 identicna modula...
naravno, pre toga bi trebalo proveriti do koliko modula podrzava i koliko memorije ukupno podrzava laptop, kao i koliko memorije podrzava po slotu.
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Koliko sam ja mogao proveriti laptop podrzava maksimalno 8GB. Kad kazete koliko modula, jel mislite da li ima dva prostora za ubacivanje ili jedno? Posto sam otvarao i ima dva, a i u specifikaciji laptopa pise da mogu dve memorije. Kad je kupljen bila je jedna memorija od 4gb tako da kontam da podrzava 4gb po slotu.
Pa me zanimalo bi li radila razlicita. Negde procitah da ce bi ovu od 4gb snizilo da radi na 1066mhz jer samsungova radi na toliko.
Jel moze da se sprzi sta? Mislim ako uzmem ovu od 4gb i ubacim jel mogu da sprzim sta. Ako radi radi ako ne izbacicu ovu od 2gb i ostaviti 4gb.. pa za mesec dva uzeti istu memoriju od 4gb i upariti da imam 8gb. Samo reko da ne sprzim nesto
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.02.2016
Poruka
674.105
Koliko sam ja mogao proveriti laptop podrzava maksimalno 8GB. Kad kazete koliko modula, jel mislite da li ima dva prostora za ubacivanje ili jedno? Posto sam otvarao i ima dva, a i u specifikaciji laptopa pise da mogu dve memorije. Kad je kupljen bila je jedna memorija od 4gb tako da kontam da podrzava 4gb po slotu.
Pa me zanimalo bi li radila razlicita. Negde procitah da ce bi ovu od 4gb snizilo da radi na 1066mhz jer samsungova radi na toliko.
Jel moze da se sprzi sta? Mislim ako uzmem ovu od 4gb i ubacim jel mogu da sprzim sta. Ako radi radi ako ne izbacicu ovu od 2gb i ostaviti 4gb.. pa za mesec dva uzeti istu memoriju od 4gb i upariti da imam 8gb. Samo reko da ne sprzim nesto
Samo mjenjaj kad se ohladi laptop, jer ako se pregrijava mozes da sprzis prste jedino.
Ma neces nista sprziti, ako je bila 4bg u slotu onda podrzava.
Mada to za snizavanje ne mora da bude tacno, moze jednostavno da je ne prepozna pa ako si u mogucnosti nadji 2 iste :D
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Kako mislis kad se ohladi.?. Mislis da iskljucim laptop i ostavim da se ohladi. Pa tek onda da menjam :D hehehhe ?
Ili ako stavim memoriju, da moze poceti da se jako greje ? Pa ako se to desi da je vadim
Ma meni samo vazno da ne moze da dodje do nekog sr*nja
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.02.2016
Poruka
674.105
Kako mislis kad se ohladi.?. Mislis da iskljucim laptop i ostavim da se ohladi. Pa tek onda da menjam :D hehehhe ?
Ili ako stavim memoriju, da moze poceti da se jako greje ? Pa ako se to desi da je vadim
Ma meni samo vazno da ne moze da dodje do nekog sr*nja
Pa pitao si sta mozes da sprzis, jedino prste od procesor ako ti se pregrijava :p
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Kako mislis kad se ohladi.?. Mislis da iskljucim laptop i ostavim da se ohladi. Pa tek onda da menjam :D hehehhe ?
Ili ako stavim memoriju, da moze poceti da se jako greje ? Pa ako se to desi da je vadim
Ma meni samo vazno da ne moze da dodje do nekog sr*nja
Ume i RAM da se zagreje ako ne odgovara,pa samo da otresas prstima
 
Natrag
Top