Savesni vozač odbio da vozi

Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
spacer.gif
vozac.jpg
Ljubiša Đurđević, vozač "Ivašped-Dumeka", isključio autobus zbog kvara


Savesni vozač odbio da vozi

Rekao sam putnicima da izađu iz vozila i spustio sam se do Slavije. Nisam hteo ništa da rizikujem

Ljubiša Đurđević, vozač autobusa na liniji 31, privatnog prevoznika "Ivašped - Dumeko", prekjuče je samoinicijativno isključio iz saobraćaja autobus zbog kvara i zato je, tvrdi, dobio otkaz.
Na stanici kod Karađorđevog parka pokvarilo se osvetljenje u autobusu i on je rekao putnicima da izađu iz vozila, jer ne može da nastavi vožnju.
- Kod Karađorđevog parka oko 19.15 mi se ugasilo svetlo u autobusu, verovatno je došlo do kratkog spoja. Ništa nisam video ni na zadnjim ni na srednjim vratima i nisam hteo da preuzmem odgovornost ako se nešto dogodi putnicima. Moglo je da se desi da ne vidim kako neko ulazi ili izlazi iz autobusa pa da ga priklještim vratima i vučem po ulici. Rekao sam putnicima da izađu iz vozila i spustio sam se do Slavije.
Tu sam zvao firmu i rekao da je došlo do kvara. Pričao sam sa majstorom iz garaže, a on je zvao direktora i posle mi je javio da vozim autobus takav kakav je. Ja sam rekao da neću da rizikujem, nego da se vraćam u garažu, na Konjarnik. Posle me je zvala sekretarica i rekla da je direktor poručio ili da vozim ili da se parkiram i idem kući. Tada sam se ja predomislio i odvezao autobus pravo u Ljermontovu, ispred zgrade policije - priča Đurđević.
Otišao pravo u policiju
spacer.gif
black.gif
spacer.gif
Vozači kod privatnika bez ikakvih prava
Zbog toga što smatra da su vozači zaposleni kod privatnih autoprevoznika "ljudi bez ikakvih prava", Ljubiša Đurđević želi da se dogovori sa svim zainteresovanim kolegama kako bi formirali svoje udruženje:
- Vozači su sada bez ikakvih prava, gazde mogu da rade šta hoće i zato pozivam sve vozače da napravimo udruženje, da se nekako zaštitimo - poziva Đurđević svoje kolege.
spacer.gif
black.gif
spacer.gif
spacer.gif
black.gif
black.gif
spacer.gif
U SUP-u se javio dežurnima, a došao je i zamenik komandira Zlatko Belencan koji je sa njim sastavio zapisnik, u kom Đurđević kaže da pored nedostatka svetla u delu za putnike i kočioni sistem nije ispravan, jer dolazi do blokade točkova a takođe se požalio i na duže radno vreme nego što zakon nalaže za profesionalne vozače.
- Otišao sam u firmu ostavio im pazar i pošao kući. Kad sam bio na pola puta zvala me sekretarica i tražila da donesem identifikacionu karticu, što znači u stvari da sam dobio otkaz. Rekao sam im da ću im karticu vratiti kad mi isplate za ovih deset dana koliko sam radio - priča ovaj savesni vozač.
Autobus koji Đurđević vozi je, kaže on, "najgori u firmi" i kako on tvrdi "to svi znaju, a ipak najduže je na ulici", ujutro izlazi u 5.55, a vraća se u garažu u 23.45. Na liniji rade dva vozača, a lako je izračunati da im je radno vreme skoro po devet sati, a profesionalni vozači ne bi trebalo da voze duže od sedam sati.
Autobus o kom je reč je MAN iz 1988. godine, a Đurđević kaže da je prošli petak isključen iz saobraćaja zbog neispravnog auspuha a da je u četvrtak, dakle dan ranije, dobio drugi autobus jer je na ovom "otišlo kvačilo". Ipak, "Ivašped" ima svoju garažu i održavanje i kako kaže Đurđević, vozni park je u prilično dobrom stanju.
Nije dobio otkaz
Vlasnik "Ivašpeda", Milenko Prokopijević, nalazio se na putu kada smo ga pozvali da potvrdi ovu informaciju, ali nam je rekao da Đurđević nije dobio otkaz nego je sam odbio da vozi.
- Nije dobio otkaz nego nije hteo da radi, pa je sam napravio kvar. Jedan moj prijatelj se vozio autobusom i čuo je kako je ovaj rekao da hoće da ide kući i onda je izvadio osigurač u kabini i zato je nestalo svetla. On živi u Kaluđerici i od početka se žalio na radno vreme, jer ne može da stigne kući redovnim prevozom - kaže Prokopijević.
Još jedna stvar kojom je pogođen vlasnik "Ivašpeda" a koja se odnosi i na druge prevoznike i vozače, je to što ih ima mnogo neprijavljenih ili onih koji nisu propisno prijavljeni da su u radnom odnosu.
- Ja sam u ovoj firmi počeo da radim 4. septembra, a radna knjižica je još kod mene. Znači da nisam prijavljen. Neki su prijavljeni, ali nisu prijavljeni na platu od 20.000 dinara koja je minimalac za profesionalnog vozača, nego na sedam-osam hiljada - žali se Đurđević.
izvor; Glas Javnosti
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
U ovom pokusaju od drzave ovakva pojava nije nikakvo cudo, gazde rade sta hoce, a radnici se tretiraju kao nizi oblici zivota, paramecijumi.
To se narocito vidi u ovim silnim propalim privatizacijama.
C...C...C...

Zivela nam nasa vlada sa predsednikom na celu!
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
U ovom pokusaju od drzave ovakva pojava nije nikakvo cudo, gazde rade sta hoce, a radnici se tretiraju kao nizi oblici zivota, paramecijumi.
To se narocito vidi u ovim silnim propalim privatizacijama.
C...C...C...

Zivela nam nasa vlada sa predsednikom na celu!
dopuna;

ziveo i ovaj narod koji tako lepo trpi sve ovo wacko2:???:wacko2:???:
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Krvolocna srna je napala bezazlenog vuka.
Nece ovakvim stvarima skoro kraj ,ipak smo mi pravna drzava.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Bahati privatnici su zajahli pošen narod i ne puštaju... Drže u strahu "poslušne" i iživljavaju se! A to oko privatizacije neću trošiti reči... Ranije se znalo. Tata ti proda dve krave sa teletom i ti snimiš album! Ovi danas ne prodaju ništa, tata samo "kupuje"! Na crtu...
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
Krvolocna srna je napala bezazlenog vuka.
Nece ovakvim stvarima skoro kraj ,ipak smo mi pravna drzava.

daleko smo mi od pravne drzave a jos dalje od prava obicnog naroda i radnika. svi zakoni i sve sto se trenutno radi u ovoj drzavi jeste zarad odredjenih krugova ljudi bliskoj vlasti i same vlasti. svi ostali ko vas j ....
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
daleko smo mi od pravne drzave a jos dalje od prava obicnog naroda i radnika. svi zakoni i sve sto se trenutno radi u ovoj drzavi jeste zarad odredjenih krugova ljudi bliskoj vlasti i same vlasti. svi ostali ko vas j ....

Nazalost je tako,zato sam i rekla da ovim stvarima nece skoro kraj.
 
Natrag
Top