Samsung S2 recovery

Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Jedno strucno misljenje nekoga ko zna. Zbog cega nece da se upali telefon, kada na official OS odradim instal recovery? Drugi telefon hoce npr. S3 i G350 posle instalacije official OS instaliram ili CWM ili TWRP i telefon se upali. Ovaj nece, probao sam par vrsta recovery (kitkat,philz i cwm) i dve vrste stock roma samo razlika u osnovnom opsegu
Da li mu ne odgovara recovery, da li je moguce da je nemoguce custom recovery na s2 stock rom?
 

Mg0

Član
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruka
204
Ne moze poseban recovery zato sto nema posebnu particiju za tako nesto... Custom recovery dolazi sa custom kernelom. Dakle jedino je moguce zadrzati/instalirati custom recovery flesovanjem nekog custom kernel-a.

Postoji isorec recovery, ali ne znam kako funkcionise, posto je relativno novo.

U tvom slucaju, ako zelis stock rom i custom recovery, moraces da flesujes neki kernel. Preporucujem poslednji Apolo 4.15b2 sa music bug fix-om. Light verzija za brzinu/gaming, regular za bolju bateriju.

Stavis HYPER (85 treshold stavi u Apolo configurator-u sa PlayStore-a)+ROW scheduler i uzivas u 4.1.2 rom-u :)
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Kakav crni apolo to baguje kao ludo. :) Resio sam ovo cudo sa recovery na stock rom! Hvala u svakom slucaju druze.
EDIT:
Nego nisam te razumeo, sta ti je to HYPER (85 treshold) + ROW scheduler. I posto vidim da se razumes, mozes li mi reci za sta je vezan kernel? Posto vidim dosta njih mi kazu flesuj kernel i to je to, kako da ga flesujem? Ako je on vezan za recovery i automatski kad flesujes recovery, flesuje ti se i kernel onda ok, jasno mi je. :)
 
Poslednja izmena:

Mg0

Član
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruka
204
U kernelu se nalazi recovery, nema odvojen funlcionalan recovery. Postoje odvojeni ali koriste se za privremeno flesovanje. Mozes samo uci u takve privremene recovery-e samo pomocu reboot recovery opcije iz postojeceg recovery(naravno ako si u njemu flesovao privremeni recovery) i onda da flesujes sta zelis, s tim da ne smes ostaviti takav recovery, sto znaci da moras odmah fles kernela ili rom-a(rom isto ima svoj kernel sa recovery-em) Cim flesujes kernel, dobices i nov recovery. Ne mozes bilo koji recovery trajno bez kernela da flesujes kao na danasnjim flagship-ovima.

Flesnes kernel i ne brines. Samo gledaj da ubodes kernel za odredjenu Android verziju.

Hyper je governor. Na odredjeni nacin skalira freq. Scheduler je row, najfluidniji dizajniran od Qualcomm-a.
Threshold ovako i uzivas.
uploadfromtaptalk1457906650963.png
I ne... Apolo nije sranje, radi najbolje na stock-u. Najbrzi. Instaliraj apolo light i podesi ovako, temporal use pa save at boot.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Brate ovo dole te nisam bas sve razumeo! Razumeo sam te to sto sam znao i ja da sa novim romom dolazi recovery i kernel, sto je normalno. Sad cu da ti napisem sta se desavalo! Pomogao mi jedan Sale i odradio sam na stock rom custom recovery. Nisam flesovao kernel kao sto ti napominjes sa tim apolom tj. jesam verovatno jer je zajedno sa recovery dosao. philZ cwm6 XXLS8, taj sam stavio jer je priblizno mom opsegu. I naravno dobio sam recovery i upalio se telefon. Pre toga sam probao CWM, Kitkat ma nece nista, kako instaliram tako telefon zabode i onda moram opet sistem da ubacujem. E sad me zanima da li bi taj tvoj apolo sto mi predlazes upalio telefon ili ne bi, kako to da znam? I reci mi kako flesujes apolo ako imas stock rom i recovery onaj 3e, posto iz njega ne moze da se instalira nista sa SD kartice. Znaci zanima me kako da znam koji apolo da skinem i da ce se slagati sa mojim romom posto ne pise nista u samom imenu fajla.
EDIT:
Iskreno da ti kazem, nema nikakve razlike u brzini. Cak sta vise mislim da mi je fabricki bio brzi nego ovaj sada sto sam odradio apolo!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top