Samo 13 opština dostavilo rešenja za nadoknadu štete

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Samo 13 opština dostavilo rešenja za nadoknadu štete
Autor: beta

Direktor Kancelarije za pomoć i obnovu poplavljenih područja Marko Blagojević izjavio je danas da je samo 13 opština pogođenih poplavama u Srbiji dostavilo rešenja za nadoknadu štete građanima.


"Ja ne govorim o hiljadama rešenja, govorim o oko 300 rešenja o kojima su nas opštine do danas obavestila", rekao je Blagojević za Radio-televiziju Srbije i dodao da oko sto opština nije dostavilo ni jedno rešenje.
Kako je istakao, uslovi za izdavanje rešenja za utvrđivanje materijalne pomoći postoje od 25. jula.
"Bicu srećan ukoliko sutra budemo uradili isplatu za stotinak rešenja. Ako to bude tako biću presrećan, a očekivao sam ih hiljadu", kazao je Blagojević.
On je dodao da ima 359 kuća koje treba zidati ponovo, a izdata su samo dva rešenja, zbog čega će građani čekati "sve dok lokalne samouprave ne budu uradile svoj deo posla".
"Mi smo spremni, para ima, procedura je na mestu, sistem je postavljen, sve što je potrebno je da nam samouprave dostave rešenja", naglasio je.
Blagojević je rekao da ljudi imaju pravo da se žale ako misle da su oštećeni, ali da to ne treba mešati sa protestima u Obrenovcu, i kao primer naveo naselje Braće Jerković.
"To naselje će dobiti pare kao i svako drugo, a uz to, Evropska unija izabrala je upravo to naselje da u njemu sve kuće sredi od poda do plafona. Imaće sređene kuće i pare koje će im dati Vlada i onda se postavlja pitanje iz kog razloga ti ljudi i dalje protestuju", rekao
je on.
 
Natrag
Top