Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
4.642
Salad Nicoise


salad-nicoise-sl-402784-l.jpg

Priprema

Polemike oko toga sta stvarno treba biti u salati Nica vjerovatno nikada nece prestati. Ja kazem stavite sta zelite, ali pazite – nikako ne mjesajte sastojke, grupisite ih posebno. Ja najvise volim kad su sastojci uzduzno poredani po grupama na pravougaonom tanjiru i preliveni dressingom. Mozete ih grupisati na cetvrtastom tanjirom u obliku malih kvadrata ili na okruglom u grupama oblikovanim kao snite pice.
Na mom tanjiru nedostaju kuhana jaja i crveni luk koji treba da bude tanko isjecen. Kuhana jaja sam imala na salati od pasulja a shallots (vrsta luka malih crvenih glavica sam umjesala u dressing. Vi opet mozete da radite kako vam se svidja. Kuhana jaja moraju biti savrseno skuhana, ako imate zelene krugove oko zumanaca ne stavljajte ih ( cim jaja prokuhaju, skinite sa vatre, poklopite 13 minuta, ubacite u hladnu vodu i kad se ohlade ogulite i rezite na cetvrtine).
Obarite mladi krompir u posoljenoj vodi, treba da ostane cvrst, da se ne raspada. Izvadite u cijedaljku i u istu vodu stavite svjezu boraniju i kuhajte bez poklopca (da sacuva boju) 4-5 minuta, tek toliko da malo omekne, ali da je jos cvrsta.
Krompir isjecite na kriske i odmah onako tople poprskajte malo uljem i sircetom. Zelenu boraniju iscijedite u cijedaljci.
Articoke iscijedite, tunu takodje (ja koristim Albacore tunu koja nije isitnjena, vec u vecim filetima). Pripremite crne masline, jaja ako ih koristite, cherry paradaiz isjecen na polovine i crvrni luk isjecen na tanke snitice (ako ga koristite).
U teglicu uspite maslinovo ulje, sirce, kasicicu senfa, so, biber,isjeckan persun (po zelji dodajte provansalske trave) i kapare. Dobro izmuckajte.
Uzmite cen bijelog luka, presjecite i presjecenim stranama istrljajte posudu u kojoj cete sluziti salatu. Poredajte grupe povrca i tunu kako god zelite i prelijte dressingom.


Posluživanje

Kada pripremite salatu na ovaj nacin svako moze da stavlja na tanjir sastojke koje voli. Kada se salata izmjesa ne izleda tako lijepo, a svako je prinudjen da jede sve sastojke. Na internetu mozete naci dosta slika a i recepata. U novije vrijeme sve vise vidim i losos umjesto tune, sto isto nije losa kombinacija.

Sastojci
8-9 mladih krompirica
1 pakovanje cherry (grape) paradaiza
1 tegla articoka
1 veca konzerva tune u filetima
5 kuhanih jaja
1 zdjelica crnih maslina
200 gr zelene boranije
1 veca glavica crvrnog luka
Dressing
120 ml maslinovog ulja
60 ml sirceta
1 kasika Dijon senfa
1 cajna kasika soli
1/2 cajne kasike bibera
saka svezeg isjeckanog persina (provansalske trave po zelji)
malo kapara
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top