Safina predala, Jeleni bodovi

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Safina predala, Jeleni bodovi
28. oktobar 2009. 19:12

4589162714ae8b3a4a5238907332466_big.jpg


Najbolje rangirana srpska teniserka na WTA listi Jelena Janković pobedila je Ruskinju Dinaru Safinu u 2. kolu završnog turnira sezone u Dohi.

Posle ubedljivog poraza od Viktorije Azareke u 1. kolo rezultatom 2:0, Jelena je u drugom kolu "bele" grupe savladala Ruskinju Dinaru Safinu i to posle samo dva odigrana gema. Safina je zbog povrede leđa predala meč pri rezultatu 1:1 u prvom setu.


"Naravno da nisam srećna što sam na ovakav način dobila meč. Razumem Safinu i shvatam da joj je teško. Znam kakav je osećaj kada zbog povrede mora da se preda meč, više puta samo to iskusila", izjavila je Janković.

Srpska teniserka je navela da je sezona duga i da su sve teniserke izložene velikim naporima.

"Dajem sve od sebe, ali imam uspona i padova. Ipak, sada sam u prilici da uradim nešto značajnije na ovom turniru", rekla je Janković, kojoj u okviru "bele grupe" predstoji u petak duel sa Dankinjom Karolinom Voznjacki.

Prvi meč Srpkinja je izgubila od Beloruskinje Viktorije Azarenka sa 6:2, 6:3.

"Cilj svake teniserke je da izbori plasman na završni turnir sezone. Meni je to uspelo treći put zaredom i veoma sam srećna zbog toga", zaključila je Janković.

U "beloj" grupi Dankinja Karolina Voznijacki pobedila je Viktoriju Azarenko 2:1, po setovima 1:6, 6:4, 7:5.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 4,45 miliona dolara.

Izvor: B92
 
Natrag
Top