Sablasna pojava: Duh osvanuo na fotografiji zbunjenih turista

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Sablasna pojava: Duh osvanuo na fotografiji zbunjenih turista

Na fotografijama francuskih turista, koji su se tokom posete škotskom planinskom gradiću, fotografisali za uspomenu na mestu na kome su nekad nalazilo drvo na kome su vešali ljude, osvanuo je obris pravog pravcatog duha.



Francuski par turista iz mesta Jaux Sofia Mager i Remi Pukej tvrdi kako su sablasni lik koji se pojavio na njihovim fotografijama snimljenim u Fort Williamu u West Highlandsu videli tek kad su po povratku kući u miru pogledali sve fotografije sa putovanja.

Mesto na kome su se slikali je drvo za vešanje Old Fort, a poznato je po mračnoj prošlosti i brojnim prikazivanjima duhova, a drvo je posečeno pre više od 30 godina.

Sofia i Remi sablasnu pojavu nisu videli tokom posete, pa su ostali prilično iznenađeni kad se duh pojavio na fotografijama. Fotografije su snimljene po noći, a na njima se jasno vide bela izmaglica ili nešto poput vela od dima te u pozadini svetla kuća u samom gradu.

Ali, da ne bi bilo zabune par tvrdi da je nebo bilo sasvim čisto i bez magle ili oblačka u to vreme te da nisu ni na koji način menjali fotografiju. "To je neverovatno i kunem se da ovo nije slika sa posebnim efektima. Dok smo bili tamo duhove nismo videli, niti išta slično. Mnoge se čudne stvari događaju u Fort Willimau", rekla je Sofia Mager.

Njen partner kaže da je snimke pokazao hotelskim radnicima u Fort Williamu te da je i njih to pojavljivanje duha iznenadilo, ali i prestrašilo. U 18. veku na drvetu za vešanje tadašnji su vladari održavali pogubljenja svih onih koji bi se pobunili protiv njihovog režima. Drvo se nalazilo van zidina tvrđave, a nakon 300 godina, 70-ih godina prošlog veka uprava grada odlučila ga je ukloniti kako bi na tom mestu napravili novu gradsku knjižaru i prodavnicu.

Kad su srušili drvo lokalni stanovnici tvrdili su da će se ispuniti staro keltsko prokletstvo "Buidseachd". A to se, čini se, i dogodilo. Naime, jutro nakon što je gradska knjižara Fort Williama bila otvorena, radnici koji u njoj rade naišli su na ulazna vrata širom otvorena iako su ih veče prije zaključali. Takođe su knjige, slike i biljke bile razbacane svuda po podu, u praznim wc-eima voda je sama izlazila iz vodokotlića, a čuo se lavež pasa iako u blizini nije bilo nijednog psa. Osim toga, pisaća mašina kuckala je sama od sebe i to slova naopačke, a taj je prizor toliko uplašio radnike da su pobegli napolje iz zgrade glavom bez obzira.

Izvor: B&L
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Naravno zato i kažem da je moguća montaža,ja sam se takvih slika nagledala jako puno,jednom kada mi je jedan čovek pokazao kako je navodno uslikao duha,dva dana sam se smejala...duh sa štiklama na nogama pored nekog keja....a kada se bolje zagledaš ono odblesak od rasvete koja je u obliku fenjera pored keja....:???:
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Naravno zato i kažem da je moguća montaža,ja sam se takvih slika nagledala jako puno,jednom kada mi je jedan čovek pokazao kako je navodno uslikao duha,dva dana sam se smejala...duh sa štiklama na nogama pored nekog keja....a kada se bolje zagledaš ono odblesak od rasvete koja je u obliku fenjera pored keja....:???:
e upravo to kažem, sigurno je takav nek faktor ;)
 
Natrag
Top