Šabac: Samohrana majka traži pomoć

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Šabac: Samohrana majka traži pomoć





Izvor: Novosti




Potresni protest samohrane Gordane Bajić sa troje dece. Nezaposlena majka, pritisnuta problemima, traži pomoć.



Bajići pred opštinom


ŠABAC - Nemajući kud da skloni porodicu, samohrana i nezaposlena majka Gordana Bajić, sa troje maloletne dece, u ponedeljak je došla pred zgradu Gradske uprave zahtevajući da je primi gradonačelnik Šapca Miloš Milošević. Nesrećna žena tvrdi da je mesecima obijala pragove nadležnih institucija, ali da niko nije imao dovoljno sluha za njen problem.
U bezizlaznoj situaciji Gordana se našla u novembru, pošto je sa decom posle godina trpljenja napustila supruga alkoholičara. Iako daktilografkinja, uspevala je da se zaposli samo kod privatnika, a poslednje gde je našla uhlebljenje bilo je perionica automobila. Ručak iz Narodne kuhinje je sve što deci može da pruži, pa su vikendom obično gladni.


Da zlo bude veće, lekari su kod najmlađe kćeri Bojane, pronašli cistu na vratu. Pregled je hitan i mora se obaviti kod privatnika, jer bolnica ne raspolaže aparaturom, a Gordana nema 2.000 dinara da ga plati. Najstariji 16-godišnji Aleksandar je astmatičar i zasad zdrava je jedino 13-godišnja Jovana.
- Stan sa grejanjem košta nas 12.000 dinara, platila sam deo, ali nemam više novca i za dva dana ću se naći na ulici. Kada sam ovo ispričala socijalnim radnicima, rekli su mi da mogu da mi uzmu decu i smeste ih u hraniteljsku porodicu - uznemirena je Gordana.
Gradonačelnik Šapca Miloš Milošević, kod koga je Gordana više puta bezuspešno dolazila, u ponedeljak je ipak saznao za njenu muku. Odmah je pozvao Centar za socijalni rad, pa se ispostavilo da je ugroženoj porodici već odobren zahtev za materijalnu pomoć od 12.000 dinara. Takođe, dodeljeno joj je još 7.000 dinara, koliko je nedostajalo za kiriju ovog meseca.
 
Natrag
Top