Rukomet: Bojinović: Uvek sam tu za Srbiju

Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
365
Dolaskom Veselina Vukovića na klupu rukometne reprezentacije Srbije, dres "orlova" ponovo će obući Banjalučanin Mladen Bojinović.
v165861p0.jpg


Novi selektor je posle poziva iskusnom srednjem beku Monpeljea na pripreme za "EHF nedelju" izjavio da je bivši kormilar Sead Hasanefendić "debelo pogrešio" što Bojinovića nije poveo na Evropsko prvenstvo u Austriju.

"Srećan sam, šta drugo da kažem", rekao je Bojinović za banjalučke "Nezavisne novine".

"Govorio sam ranije i ponoviću - za Srbiju ću uvek biti tu. To sam rekao i selektoru Vukoviću kada me je pozvao. Da sam se ja pitao, nikada ne bih ni napuštao 'orlove', ali to je priča na koju ne želim da se vraćam. Opet ću nositi najdraži dres i to je jedino važno".

Prema Bojinovićevim rečima, nedavnu prošlost želi da zaboravi.

"Šta je bilo - bilo je. Točak vremena ne može niko da vrati. Nisam igrao na EP jer me je tadašnji selektor 'precrtao' iz samo njemu znanih razloga. Ali, nisam kukao, niti blatio Hasanefendića po medijima. Neću to ni sada da radim".

Bojinović je dodao da Srbija može i mora da prođe Češku u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2011. godine.

"Biće teško, ali sam ubeđen u konačnu pobedu. Sprečili smo ih da zaigraju na prethodnom SP u Hrvatskoj, ne znam zašto ne bismo ponovo?"

Najbolji igrač Čeha i jedan od najboljih u Evropi je Filip Jiha. Popularni Baka smatra da ima načina da se on zaustavi.

"Jiha je odličan i u dresu Kila gde je, uz našeg Momira Ilića, najbolji strelac. Visok je, snažan, zna odlično i da asistira, ali siguran sam da ćemo pronaći način da ga 'ukrotimo'", zaključio je Bojinović, osvajač 21 trofeja sa ekipama Partizana, Ademar Leona, Bidasoe, Barselone i Monpeljea.

(MONDO, foto: MN Press)
 
Natrag
Top