Router-torrent problem

UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Pa sad... uđeš u podešavanja modema/rutera... U internet pretraživaču u mestu za adrese kucaš: sad, zavisi od slučaja do slučaja, 192.168.0.1 ili 192.168.1.0 ili 192.168.1.1 uneseš korisničko ime i lozinku npr: telekom - telekom (zavisi od internet provajdera) posle toga imaš u podešavanjima opciju Security, Firewall itd... Pod Advanced Security bi trebalo biti opcija za TCP FLOOD Attack zaštitu...

P.S. Ni do laptopa :p, do podešavanja je u ruteru ili torrent programu
Moguće da internet provajder ne dozvoljava P2P konekcije...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Uđi u podešavanja rutera pa isključi TCP/UDP FLOOD Attack zaštitu...
U torrentu podesi UPnP i ograniči brzinu slanja na 1 kB/s svih torenta.
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
88
Uđi u podešavanja rutera pa isključi TCP/UDP FLOOD Attack zaštitu...
U torrentu podesi UPnP i ograniči brzinu slanja na 1 kB/s svih torenta.
Sad sam podesio brzinu slanja, a TCP/UDP Flood attach zastitu nemam na podesavanjima, jedino sto imam u vezi toga mozete vidjeti na screenshotu, ako treba veca slika javite pa da je opet uploadujem
1z6l42.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Sad sam podesio brzinu slanja, a TCP/UDP Flood attach zastitu nemam na podesavanjima, jedino sto imam u vezi toga mozete vidjeti na screenshotu, ako treba veca slika javite pa da je opet uploadujem
Koje opcije imaš pod Firewall/Intrusion detection?
Ima li neka stavka ICMP-FLOOD Attack Filtering, UDP-FLOOD Filtering, TCP-SYN-FLOOD Attack Filtering?
Ukloni to... nije neka pretnja bezbednosti... sve torrente koji se preuzimaju podesi na max upload 1 kB/s, kasnije kada preuzmeš, ako želiš da ih deliš dalje pusti protok...


Zavisno od rutera do rutera - problem je rešiv uglavnom!
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
88
Koje opcije imaš pod Firewall/Intrusion detection?
Ima li neka stavka ICMP-FLOOD Attack Filtering, UDP-FLOOD Filtering, TCP-SYN-FLOOD Attack Filtering?
Ukloni to... nije neka pretnja bezbednosti... sve torrente koji se preuzimaju podesi na max upload 1 kB/s, kasnije kada preuzmeš, ako želiš da ih deliš dalje pusti protok...


Zavisno od rutera do rutera - problem je rešiv uglavnom!
U Intrusion Detection Feature imam cekirano SPI and Anti-DoS firewall protection vjerovatno tu stavku trebam da ugasim jel?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
U Intrusion Detection Feature imam cekirano SPI and Anti-DoS firewall protection vjerovatno tu stavku trebam da ugasim jel?
Da, ICMP-FLOOD, UDP-FLOOD i TCP-SYN-FLOOD je u stvari DoS napad...
Deštikliraj to pa onda proveri da li pada konekcija kada radi torrent.


Ako posle sve radi, ako želiš, mogu te ja DoS napasti (za probu, bez brige), pa vidi da li se izgubi net...
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Ovako prikacio sam adsl sve to ok,na poslu imam ruter zxv10 h201l poenta je u tome sto kada se ja od moje kuce prikacim preko mog wifa na svoj adsl odnosno ruter ,on se poveze super otvara ali se diskonektuje svakicas ,neki program i ip adresa dreba da se instalira u ruteru ali ne znam kako ;(
 
Natrag
Top