Ronaldinjo preuzma odgovornost

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ronaldinjo preuzma odgovornost
18. jul 2009.

10153762134a61a6ac159b8710851100_big.jpg


Fudbaler Milana Brazilac Ronaldinjo istakao je da je spreman da nadomesti nedostatak koji je nastao kada je njegov zemljak Kaka prešao u madridski Real.

Ronaldinho se priprema za svoju drugu sezonu na Apeninskom poluostrvu sa razočaravajućim uspumenama iz debitantske sezone i svestan je velike odgovornosti u novoj sezoni. Iako je prvu sezonu na 'San Siru' počeo veoma dobro Ronaldinjo je u drugom delu šampionata ispao iz planova trenera Karla Ančelotija.

Sadašnji trener londonskog Čelsija prednost je dao napadačkom triu Kaka, Pato, Fiipo Inzagi.

Međutim, pošto je Kaka napustio 'rosonere', a Brazilac Leandro preuzeo kormilo kluba, Ronaldinjo veruje da je došao trnutak da on ponovo zablista i pokuša da ponovi igre iz 2004. i 2005. godine kada je briljirao u dresu Barselone i dva puta bio proglašen za najboljeg igrača sveta.

"Dan po dan, polako sam postao lider ovog tima, što je i normalno" rekao je Ronaldinjo za 'Gazeta delo Sport'.

Brazilac je istakao da nema problema sa pritiskom i činjenicom da će ona morati da preuzme veliku odgovornost.

"Osećam da imam potpuno poverenje saigrača i kluba i to mi mnogo znači, atmosfera je sjajna. Odgovornost samo je posledica svega toga, to me čini srećnim i uopšte me ne brine. Prošle godine sve je počelo sjajno, ali se onda sve promenilo, pošto sam se povredio i Anćeloti mi nije dao da igram",istakao je Brazilac.

"Ovog puta želim sezonu za pamćenje, od prvog do poslednjeg meča. I Ambicije su porasle, prošle godine cilj je bio da se kvalifikujemo za LŠ, a sada želimo da je osvojimo", dodao je on.

Brazilac se nalazi na korak od idealne trelesne težine koju je imao dok je nastupao za Barsu.

"Osećam se odlično, potpuno sam posvećen i motivisan. Izgubio sam nekoliko kilograma i vrlo sam blizu težini koju sanm imao u ŠpanijiI", rekao je Ronaldinjo.

Izvor: B92
 
Natrag
Top