Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
romana-pani%C4%87.jpg


Romana Panić rođena je 09. 04. 1975. u Banja Luci.

Ime sam dobila po čuvenoj pesmi Đorđa Marjanovića "Romana" i savršeno mi odgovara jer se i po tome razlikujem od ostalih. Još kao devojčica znala sam da ću postati pevačica. U dvanaestoj godini učestvovala sam na takmičenju pevača amatera u Jajcu, gde sam te jeseni bila najmlađi izvođač. Pevala sam u školskom horu, zatim u gradskom horu, i u kulturno-umetničkom društvu. Nakon toga, počela sam da snimam džinglove za reklame i da radim kao tonac i voditelj, što me je dovelo do banjalučke diskoteke "Music Hall" u kojoj sam bila angažovana kao prvi ženski DJ u Republici Srpskoj. Sarađivala sam sa bendovima "Viteški ples" i "Balkan Express" kojima sam uglavnom pevala prateće vokale. Moj prvi samostalni nastup bio je sa pesmom "Žena" Miroslava Janjanina na banjalučkom festivalu 1997. godine. U to vreme sam pobedila na Vidovdanskom festivalu. Snovi su postali stvarnost nakon nastupa sa Andrejom Pucarevićem na sarajevskom Šlageru 1999. godine i tog trenutka moj život je krenuo u pozitivnim smeru. Bila sam spremna na drastične promene i donela sam odluku da se preselim u Beograd. Uz pomoć beogradskih kolega Željka Joksimovića, Leontine Vukomanović i Cece Slavković, u izdanju "City records-a", snimila sam svoj prvi album "Prava žena". Kao logičan sled događaja usledilii su hitovi, spotovi, medijska promocija, nastupi i nagrade. Marta 2000. godine u Beogradu dobila sam Melko nagradu kao otkriće godine u ženskoj konkurenciji. Nakon toga, pevala sam na izboru za Mis BiH u Sarajevu, na festivalu u Budvi, a zatim na festivalu u Belorusiji gde sam osvojila 5. mesto. Povodom proslave osmog rođendana dnevnog lista "Vesti", sprovedena je anketa među čitaocima prema čijim glasovima je pesma "Samoodbrana" proglašena za najbolju numeru. Mojim ambicijama nema kraja, tako da priznajem da bih volela da dostignem maksimum u svojoj muzičkoj karijeri i da istovremeno imam i srećnu porodicu.

Izvor:Burek



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top