Rodila bebu od šest kilograma

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
beba-ver.jpg


Jelena (28) i Radomir Maksimović (38) dobili su dečaka teškog gotovo šest kilograma, tačnije 5.970 grama. Maksimovići osim ovog dečaka ponosni su roditelji još tri devojčice.

Supruga Jelena, koja se porodila u GAK-u u Višegradskoj u Beogradu, kako kaže Radomir, odlično se oseća, beba je dobro, a i porođaj je prošao kako treba. Maksimovići već imaju tri devojčice Kristinu (5), Jovanu (8) i Mariju (10). Rodom su iz Kosovske Kamenice, a trenutno žive u naselju Popovići, koje pripada opštini Sopot.
- Beba je dobro, ali još nismo odlučili kako će se zvati. Pošto smo rodom iz Kosovske Kamenice, tamo je običaj da ime detetu daje kum, pa će tako i biti. I sa ćerkama je bilo tako - kaže za „Blic nedelje“ ponosni otac Radomir i dodaje da ga dečak nije iznenadio svojom težinom.
Kako kaže i njegove devojčice nisu „oskudevale“ u težini, pa su tako sve tri ćerke po rođenju bile teške od 4.500 do 4.750 grama.
Iz porodilišta GAK u Višegradskoj za „Blic nedelje“ potvrdili su da se dečak rodio u petak u 17.55 sati i da je težak pet kilograma i devetsto pedeset grama.
- Majka se oseća dobro, i beba takođe. Ukoliko sve bude u redu, izaći će iz bolnice za dva do tri dana - kažu iz ovog porodilišta i potvrđuju da se ovolike bebe ne rađaju tako često, odnosno rodi se jedna godišnje.


Autor: B. G.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.998
Videla sam jutros u novinama i moj jedini komentar je bio "sirota zena".
Ja sam rodjena sa 3kg i 100gr, a ova beba je duplo veca. Ali, Bogu hvala, sve je ok.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Nek je živ i zdrav svojim roditeljima,ali kad su bebe u pitanju evo jednog priloga iz Indonezije.

Indonežanka Amillia Taylor je ovih dana rodila najtežu bebu ikad rođenu u zemlji, dečaka od 8,6 kilograma.

 
Natrag
Top