Rijeka Odra

Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223


Malo vas ce biti na ovoj rijeci. Izvire nedaleko Zagreba i nakon šezdesetak kilometara vrludanja rubom Turopoljske šume ili tokom kroz šumu, utice u rijeku Kupu kod Siska.


Kanuom i rjecnim camcem se može ploviti oko cetrdesetak kilometara po rijeci.


Bogata je rijecnom ribom, naseljena dabrovima, a nerjetko se na rijeci zateknu srne i divlje svinje.


Najvažnije je da u tih cetrdesetak kilometara od ušca prema izvoru ne prolazi ni kroz jedno naselje što joj daje posebnu car. Blizina Zagreba nije uticala na posjecenost rijeke, jer malo zagrepcana pohodi njene obale.


Cesto, pogotovo ljeti, skoknem na par sati sati da se provozam rijekom, da "pustim mozak na pašu", popijem sa sobom ponešeno pivce, pojedem malo domace slanine i luka. Tu mi je to najslade. Usput se nauživam mira, a veslajuci i malo razgibam. Inace se jedva vidi da tece, tako da je svejedno idem li uzvodno ili nizvodno.

Preveslao sam je nekoliko puta. Želja mi je da je preveslam u ljetnoj noci za puna mjeseca, da osjetim noc u divljini na rijeci koja tece šumom.Mislim da b ito bilo fenomenalno.


Pa da vas upoznam malo sa njom, onoliko koliko imam digitalnih fotografija. Ranije sam snimao na film, a to ne mogu priložiti. Mislim da ce vas i ovo dojmiti....




odra_01.jpg





odra_02.jpg





odra_03.jpg





odra_04.jpg





Veslamo dalje...polako... priroda me ocarava i na njoj odmaram oci. Nema buke, samo ptice pjevaju u granama drveca u šumi. Zrak je cist, osjeca se i miris bilja i cvijeca rascvalog pored rijeke ...




odra_05.jpg





odra_06.jpg





odra_07.jpg





odra_08.jpg


 
Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223




Gutljaj pivce, pa dalje. Nekako pivca u ovoj divljini djeluje kao najbolji nektar.




odra_09.jpg





odra_10.jpg





odra_11.jpg





odra_12.jpg







Malo kruha,domaceg. crnog, luka i slaninice... gutljajcic pivce ... pogled na rijeku i obalu rijeke ... pticji poj negdje iznad u granama ... zujanje insekata ... pracikanje ribe u vodi ... šum laganih zaveslaja ...




odra_13.jpg





odra_14.jpg





odra_15.jpg


 
Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
223



Pa opet pivce .... udah svježeg cistoga zraka ... lagani zaveslaj veslom ...




odra_17.jpg





odra_18.jpg





odra_19.jpg





odra_20.jpg





Veslajuci tako jedno vrijeme vidjeh da je prošlo i više vremena nego sam predvidio za ovu plovidbu. Popih pivce do kraja pa nazad ...


odra_21.jpg





Za danas je dosta. Baterije su napunjene, pivce ispijeno, a ugodaj prirode sasvim me obuzeo ... Nekako se lakše i opuštenije osjecam ....




odra_16.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top