Restart Windows-a bez resetiranja PC-a

Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Nakon instalacije novog programa, igre ili aplikacije, poželjno je resetirati računar. Međutim, većini korisnika se to jednostavno neda, prvenstveno zbog dugog procesa bootanja i pokretanja Windows-a.

Srećom, postoji jedan mali trik koji će vam omogućiti samo resetiranje Windows-a, a ne cijelog računara (dakle, neće se ponovno pokretati BIOS). Inače, standardno resetiranje se naziva "cold boot", dok je ovo drugo zvano "warm boot".

Cijeli trik je u držanju tipke SHIFT dok klikate na Restart dugme, bilo u XP ili Vista OS-u.

Windows XP - idite na Start > Shut Down, tj. Turn Off Computer > unutar ekrana “What do you want the computer to do?” držite tipku Shift dok klikate na dugme Restart.

Windows Vista - više manje isto, kliknite na start, otvorite izbornik za gašenje dok ne ugledate dugme Restart i držite tipku Shift dok klikate na dugme.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
2.173
Svaka čast na ovom tutorijalu . Dosadilo mi je više da čekam da se sistem podiže iz početka

Extra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
2
super stvar. danas sam nanovo instalirao windowse, pa zakrpe, pa programe i morao sam resetirati komp bar 20 puta. hvala puno!
 
Natrag
Top