Reprodukcija muzike u XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
REPRODUKCIJA MUZIKE U XBMC

U ovom alatu takodje moze da se reprodukuje i muzika i to sledeci formati...

MIDI, AIFF, WAV/WAVE, AIFF, MP2, MP3, AAC, AACplus (AAC+), Vorbis, AC3, DTS, ALAC, AMR, FLAC, Monkey's Audio (APE), RealAudio, SHN, WavPack, MPC/Musepack/Mpeg+, Shorten, Speex, WMA, IT, S3M, MOD (Amiga Module), XM, NSF (NES Sound Format), SPC (SNES), GYM (Genesis), SID (Commodore 64), Adlib, YM (Atari ST), ADPCM (Nintendo GameCube), and CDDA.

Sam postupak reprodukcije slican je kao i kod filmova i dosta je jednostavan.Startujte zatim XBMC i u delu Music kliknite misem na Files.....broj 1

Xa8lwkex.png


U novom prozoru kliknite misem na opciju Add source....broj 2

FgYDv0.png


Posto vam se otvori novi prozor kliknucete misem na dugme Browse....broj 3

CrKWM.png


Sa desne strane zatim pronacicete u racunaru folder u kome se nalaze vasi muzicki fajlovi-pesme i kliknite misem na taj folder....broj 4

WyTsU9b.png


Sada je potrebno da kliknete misem na dugme OK.....broj 5

KXQpr3lB.png


U novootvorenom prozoru takodje klikom misa izaberite opciju OK....broj 6

XFuOf.png


Posto ugledate ime foldera u kome se nalazi vasa muzika kliknite misem na njega....broj 7

JrxMifO.png


Pojavice vam se zatim sve pesme koje imate u tom folderu a klikom misa na zeljenu startovacete istu....broj 8

BU7oq.png


Kroz par trenutaka pocece reprodukcija zeljene pesme.....

hydgDf.png


Inace XBMC mozete minimizovati u vas taskbar (ako ste podesili opciju preko celog desktopa) jednostavno i to istovremenim klikom na tastaturi dugmadi CTRL i ESC ...
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.937
Kod reprodukcije mp3 fajlova zvuk mi je osjetno lošiji a i tiši za bar 30-40%.
Flac i wav su ok. Da li postoji neko podesavanje u okviru samog xbmc-a.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kod reprodukcije mp3 fajlova zvuk mi je osjetno lošiji a i tiši za bar 30-40%.
Flac i wav su ok. Da li postoji neko podesavanje u okviru samog xbmc-a.

Nisam siguran, ali pokusaj sa ova dva podesavanaj pojedinacno, pa vidi da li ima razlike, ja sam testirao sa slusalicama koje su mi ceo dan na usiam pa nisam siguran da li stvarno nesto menja ili mi se cini :)


Audio11.png


Audio111.png



E sad umesto fixed, moze se koristiti i optimized, koja bi trebala da drzi jedan nivo dok se ne promeni source....
 
Učlanjen(a)
13.12.2020
Poruka
151
Pozdrav drugari ima li negdje program za pravljenje midi fajlova.
 
Natrag
Top