Rekord u kragujevačkom porodilištu

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Rekord u kragujevačkom porodilištu:
Za 24 sata rođena 21 beba











Izvor:
Blic.rs








Tokom proteklih 24 sata u kragujevačkom porodilištu rođena je 21 beba, što je rekord kakav se ne pamti za poslednje dve decenije.


porodiliste.jpg



Dnevno je bilo najviše osam novorođenčadi, a prosek je četiri. Kako je izjavio dr Aleksandar Živanović, načelnik GAK-a, od 20 porođaja bilo je 18 sa jednim detetom, dok je jedna porodilja ima dvojke, dok je jedna imala trojke, prve u ovoj godini. U Kragujevcu se godišnje rodi oko 2.000 beba.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Bebe okupiraju Kragujevac:
Posle jučerašnje 22 prinove, stiglo 12 novih porodilja












Izvor:
Blic.rs








KRAGUJEVAC - Porodilište kragujevačkog Kliničkog centra i danas tuče sve rekorde. Posle 22 bebe koje su rođene za prehodnih 24 sata, danas prinove očekuje još 12 porodilja. Kako je za "Blic" izjavio profesor dr Miroslav Folić, "lekari i osoblje imaju pune ruke posla, pa su pojedine majke morale da čekaju i na red da dođu na sto za porođaj".


242437_kragujevackc-kragujevacmihrija-skrijelj-rodila-tri-beberaus04_f.jpg



- Skoro 20 godina nismo imali toliko trudnicahttp://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/32...vackom-porodilistu-Za-24-sata-rodjena-22-beba, ali je sve prošlo u najboljem redu, deca su zdrava, majke su dobro. Radile su dve ekipe Ginekološko akušerske klinike. Umorni smo, ali smo srećni i zadovoljni, jer su deca najveća radost. Prosečno se rađa sedam beba, a mi smo u jednom danu dobili tri puta više. Imali smo 17 porodilja, a od njih su dve donele na svet dvojke, a poslednja tog dana je rodila trojke. Trčalo se i radilo kao nikada do sada - kaže Miroslav Folić.

Majka koja je sa trojkama stavila „jagodu na šlag“ lepog bebi-dana, je Mihrija Škrijelj. Ona ima 25 godina, iz Tutina je, a u Kragujevcu je provela više od mesec dana pre porođaja.

- Rodila sam tri prelepe devojčice. Moj muž Edin je presrećan, već smo smislili imena za dve, a za treću ćemo uskoro... Radosni smo, ovo su nam prva deca. Spremamo slavlje koje će da počne onda kada izađemo, nas petoro iz bolnice, i kada dođemo kući. Ustala sam i videla svoje bebe, i nemam reči kako da vam kažem koliko sam radosna - kaže Mihrija.

Stručnjaci koji u porodilištu rade decenijama tvrde da je navala beba posledica „veselog avgusta i sepembra“.

Malo letovanja, malo svadbi, i eto novih prinova koje sižu sa svih strana. Roditelji sretni, doktori imaju pune ruke posla, a bebe su napunile krevece i inkubatore.
 
Natrag
Top