Regystry cleaning problem

Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Kad hoću očistiti registar imam problem s jednim fajlom. Dođe do njega i nikako dalje. Gledao sam u registru: problem je u tome što nema nikakve vrijednosti. Kako ds ga uklonim?

Capture.PNG
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Dok je bio Win XP upotrebljavali su se ti programi jer su racunari imali sporije, slabije procesore i manje ram memorije. Danasnji racunari su puno jaci, jaci procesori, vise memorije i sasvim dobro odradjuju posao. Mozes napraviti samo vise stete nego koristi. Moj ti je savjet da takve programe ne upotrebljavas jer samo se zavaravas ako mislis da ce windows odnosno racunar biti brzi nakon upotrebe takvih programa. Mozes eventualno upotrijebiti TempFileCleaner da ocistis kojekakvo smece i nista drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Da, u pravu si, ali ja sam pokušavao to čišćenje obaviti s Win 10 managerom.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Jučer sam napravio reinstalaciju win-a bez formatiranja HDD-a i taj fajl se pojavio opet. Zašto? Prije sam imao 7-icu pa sa je nadogradio na 10-ku. Nakon nadogradnje taj fajl je također bio prisutan. Čišćenje registra radim samo s win 10 managerom.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Jučer sam napravio reinstalaciju win-a bez formatiranja HDD-a i taj fajl se pojavio opet. Zašto? Prije sam imao 7-icu pa sa je nadogradio na 10-ku. Nakon nadogradnje taj fajl je također bio prisutan. Čišćenje registra radim samo s win 10 managerom.

Koji fail? Ja ne vidim nikakav fail osim ako ne napravis screenshot.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ovaj zadnji, nema nikakve vrijednosti i tu je problem.

image_2022-02-24_221359.png
Ovako može do sutra... Zadnji redak prazna sredina. Value ???
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Evo ti slika iz registra:

image_2022-02-24_230543.png
Šta s ovim da napravim? Ne dozvoljava brisanje.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Jučer sam napravio reinstalaciju win-a bez formatiranja HDD-a i taj fajl se pojavio opet.

To nije nikakav fajl. U redžistri bazi ne postoje fajlovi, već samo podatci.
Pitanje je, zašto si se uopšte upustio u to čišćenje redžistri baze?

HyperSnap ti je u odgovoru #2 delom odgovorio zašto to ne treba da radiš. Ja bih se sa njim složio iz još jednog razloga: ono što ne razumeš ne treba da diraš.

Što se tiče reinstalacije, kada instaler win-a "vidi" da na računaru već postoji neki win i ako mu potvrdiš da se novi instalira "preko" postojećeg, potrudiće se da sačuva sve programe koje si instalirao. To podrazumeva da će kompletan CLSID morati da prekopira u novu redžistri bazu, a sa njim i podatke koji (možda) nisu potrebni.
 
Natrag
Top