MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
img.php




Grupu Regata osnovao je Nikola Gečević Koce (vokal, gitare) 1983 godine posle raspada grupa Žuta Minuta. Pored Koceta u grupi su bili: Dario Kumerle (bas, usna harmonika, prateći vokali) i Željko Turčinović Tuki (bubnjevi, udaraljke). Prvi debi album "Noćna regata" objavili su 7 Aprila 1984 godine za Jugoton. Album je snimljen u studiju Tetrapak u Splitu od Decambra 1983 do Februara 1984 u produkciji Željka Brodarića Jappe. Za snimanje i miksovanje bio je zadužen Ivica Čović Pipo. Gost na albumu bio je Ivo Lesić (synthesizer). Album je proslavio jedan od najvećih hitova te godine pesma "Andrea" koja je sigurno i najveći hit grupe a sa albuma se izdvajaju pesme "Kad odu prijatelji" i "Loša predstava".
Drugi album "Spavaj mi vještice" objavili su 8 Oktobra 1986 godine za PGP RTB u novoj postavi: Nikola Gečević Koce (vokal, gitare), Gordan Milas (klavijature), Tomislav Šojat Tompa (bas) i Dražen Kovač (bubnjevi). Kao i prvi album je snimljen u studiju Tetrapak u Splitu u produkciji Željka Brodarića Jappe koji je gostovao u pesmi "Zbogom pameti". Muziku tekstove i aranžmane napisao je Koce osim pesama "Zbogom pameti" i "Andrea" za koje je tekst napisao Stevo Cvikić. Pored hita "Spavaj mi vještice" sa albuma bih izdvojio pesme "Zbogom pameti" i "Stari grad". Na albumu je kao poklon ponovo objavljena pesma "Andrea" uz dozvolu Jugotona.
Posle velike pauze u novoj postavi: Nikola Gečević Koce (gitare), Alan Kolar (vokal), Zoran Kranjec (keyboard), Dragan Kokanović (bas) i Krešo Oreški (bubnjevi) 4 Oktobra 1990 godine za Jugoton objavljuju svoj treći album pod nazivom "Obuzdaj nagone!". Album je snimljen u studijima Lisinski, Jadran i Trešnja u Zagrebu u produkciji Marjana Brkića i Koceta. Muziku, tekstove i aranžmane napisao je Koce osim pesama "Sve za mene nekad bi dala ti" i "Zbogom mangupi" za koje su tekstove napisali Darko Mihajlović i Stevo Cvikić. Album je snimljen uz veliku pomoć Hrvoja Hegedušića a gosti na albumu bili su: Marjan Brkić (akustična gitara) i Branko Požgajec (prateći vokali). Sa albuma bih izdvojio pesme "Antonia", "Sve za mene nekad bi dala ti" i "S djevojkama treba nježno". Ubrzo posle izdavanja albuma grupa je prestala sa radom a 1992 godine godine Croatia records objavila je kompilaciju sa hitovima grupe pod nazivom "Odabrano 1981-1992".

Poklon pesme "Zbogom pameti" sa drugog, "S djevojkama treba nježno" sa trećeg albuma, a komplet prvi album možete da čujete na našem sajtu.
BalkanUK Team
Diskografija
Singl:
Srce mi govori/Odlazi (PGP RTB 1986)

Albumi:
Noćna regata (Jugoton 1984)
Spavaj mi, vještice (PGP RTB 1986)
Obuzdaj nagone! (Jugoton 1990)
Odabrano 1981-1992 (Croatia Records 1992)

[TABLE]
[TR]
[TD]
MP3 DOWNLOAD:
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Regata-S djevojkama treba njezno.mp3
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Regata-Zbogom pameti.mp3
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Izvor: balkanuk







 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top