Realni Aikido-Srpska Borilačka Veština

Član
Učlanjen(a)
11.08.2010
Poruka
7
Realni Aikido je Srpska borilačka veština koja je potekla od džiudžice, džudoa i aikidoa. Osnovao ju je LJubomir Vračarević sensei iste.:)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Cuo sam da je razlika izmedju realnog aikidoa i pravog aikidoa mala.....realci vise koriste snagu....koliko sam ja cuo....
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2012
Poruka
6
Ja sam nesto nacuo da najvise koriste srpsku kobru.tri cetiri treninga i ili si san sei ili zavrsis na urgentnom

ja sam cuo za srpsku kobru
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2012
Poruka
6
A srpska kobra je letva od 1,5m sa ukucana dva eksera na jednom kraju.Primenjuje se kao sacekusa iza coske.
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
69
Realni aikido ima neke dobre stvari, kao sto su sklanjanje sa linije napada i vise se paznja poklanja delovanju po osetljivim tackama. Slazem se da je fizicka snaga vise zastupljena, sto za realnu situaciju borbe nije bas pozeljno. Vestina nije losa, ali dobro bi je bilo kombinovati sa drugim vestinama, odnosno stilovima borbe.
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
1
Onaj koi koristi tehniku aikida svestan je da sa odredjenim zahvatima moze slomiti vrat; a i ssrska kobra je dobra tehnika ha ha osim da si dosta brzi sa letvom u ruci
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2011
Poruka
1
Svaka vestina ima svoje dobre strane, realni aikido se bazira na tehnikama tradicionalnog aikidoa, cije bi se tehnike u realnoj primeni primenjivale koristeci naravno snagu. Aikido je filozofija zivota, ali u situaciji kada se mora samoodbraniti naravno da ce se izbeci meditativni pokreti i primeniti snazne poluge i pritisci na vitalne tacke....
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
preporuka,jako korisna vestina,licno sam trenirao kod B.B. (znace ko je trenira,ucenik Ljuba v.) koji je sada dodao mix vestina ninjitsu i aikido i jos nesto
 
Natrag
Top