Real i Siti - zvezde su stigle, čeka se titula

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Real i Siti - zvezde su stigle, čeka se titula
Da li će klubovi koji su najviše investirali postati šampioni
27.07.2009. 05:00

Na tri nedelje pred start Premijer lige i mesec dana pre početka takmičenja u Primeri, glavno pitanje u Engleskoj i Španiji jeste mogu li Mančester siti i Real da osvoje titule prvaka u narednoj sezoni? Naoružani arsenalom od milijarda evra samo za transfere i platne troškove, „građani“ ciljaju da u narednih 12 meseci prestignu gigante kakvi su Mančester junajted, Liverpul, Čelsi i Arsenal, dok je Real kupovinom zvezda kakve su Ronaldo, Kaka i Benzema napravio novi „galaktički projekat“.

robinjo-ronaldo-x.jpg


Ovog leta konzorcijum iz Abu Dabija na čelu sa šeikom Mansurom al Nahjanom potrošio je 93,1 milion evra za četvoricu igrača, Karlosa Teveza, Emanuela Adebajora, Rokea Santa Kruza i Gareta Berija. I to nije sve, jer „građani“ nastoje da učine potez leta dovođenjem Džona Terija iz Čelsija čime bi „cementirali“ prošle sezone izuzetno poroznu odbranu.
Jedan od najvećih vernika u sposobnosti tima Marka Hjuza je, zanimljivo, Žoze Murinjo. Strateg Intera uveren je da na „Istlendsu“ imaju dovoljno potencijala za osvajanje šampionske zvezdice.
- Adebajor napred sa Tevezom, neverovatno. I uz njih Santa Kruz i Robinjo! Kakva napadačka snaga. To je to, Siti će sigurno biti šampion - izjavio je Portugalac.
Bivši menadžer Čelsija smatra da ono što rade čelnici Mančester sitija nije besmisleno.
- To nije kupovanje titule. Uzimate igrače za koje verujete da mogu da urade posao, ali i dalje trebate da dokažete da ste najbolji, a nema novca koji to može da vam kupi - dodao je Murinjo.
Jedan od onih koji sumnjaju u novi projekat jeste i menadžer Čelsija Karlo Ančeloti.
- Kupili su mnogo igrača. To je novi tim. Ne znam da li imaju iskustva da bi osvojili titulu. Nisam siguran da su spremni da se bore za titulu - rekao je Italijan.
S njim se slaže i iskusni Frenk Lampard.
- Kupuju mnogo, troše mnogo novca dovodeći kvalitetne igrače, ali pitanje je mogu li sve to da povežu kako treba. Jer ako samo trošite, ima nešto što ne možete da kupite, a to je timska hemija. Očigledno je da mnogo očekuju od njih, ali u prvoj sezoni, teško je uspeti - smatra Lampard.
Najdalje je otišao ser Aleks Ferguson koji je progovorio o novoj politici komšijskog kluba. U Mančesteru su se proteklih dana mogli primetiti plavi plakati na kojima je Karlos Tevez poručivao „dobrodošli u Mančester“. Ferguson to vidi kao znak arogancije i kao provokaciju.
- To je kao jedan od onih ratnih transparenata, vaša zemlja vas zove. Arogancija se ispoljava na razne načine. Mislim da je ovo šašavo. No, dobro, to je Siti, mali klub sa malim mentalitetom.

robinjo-ronaldo-t.jpg

robinjo-ronaldo-g.jpg


Ne mogu da prestanu da se bave nama. Misle da je to što su doveli Teveza trijumf nad nama! A koliko je sve smešno govori sledeći podatak. Samo pošto je dogovorio sve sa Mančester sitijem, Emanuel Adebajor ili njegov agent su kontaktirali telefonom nas, a potom i Čelsi, kako sam čuo. On je očajnički želeo da dođe u ova dva kluba, a ne tamo - rekao je Ferguson.
U Španiji, svi veruju da će glavna bitka za titulu biti između večitih rivala, Reala i Barselone. Madriđani su potrošili 214 miliona evra, dok će Barselona, tek dolaskom Zlatana Ibrahimovića, napraviti prvi veliki trošak. Međutim, na „Kamp nou“ ne veruju da je potrebno trošiti velike svote novca da bi se došlo do trofeja.
- Normalno je da pokušamo da osvojimo sve trofeje. Titula u Primeri i Liga šampiona su prioriteti. Znamo da je Real potrošio gomilu novca da dovede sjajne igrače, ali imamo snagu da napadnemo, igramo dobar fudbal i osvojimo pehare i ove sezone - kaže Pep Gvardiola, trener Barselone.
Bivši trener Barselone i jedna od igračkih legendi kluba Johan Krojf smatra da besomučna kupovina igrača u Madridu automatski ne znači i osvajanje trofeja.
- Kupovali su sve što su mogli, ali su pri tom zaboravili da su Barseloni darovali nešto drugo, motiv plus. Svi će sada biti motivisani silno da dobiju Real, ne samo Barselona. Taj dar se mora iskoristiti - smatra Krojf.
Razliku između dva kluba želeo je posebno da naznači prvi čovek Barselone Đoan Laporta.
- Real kupuje zvezde, mi ih treniramo. U tom situaciji ja uvek imam jasan izbor šta je bolje - kaže Laporta.
S druge strane, legenda Reala Alfredo di Stefano podseća na duh madridskog kluba.
- Nije tačno da samo zvezde donose titulu. Istina je da mi u Realu volimo da imamo takve igrače, ali videli ste Figa i Zidana. Nama ništa ne znače titule ako u isto vreme ne igramo dobro i atraktivno. Kod nas igrač ne može da igra samo za sebe - rekao je Di Stefano.

Izvor: Blic
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
Ma kakav R.Madrid...Barcelona osvaja! A sto se tice Engleske,o5 ce Man Utd da sabija! Mogu da se sagnu i Madrid i City :O
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ako se dobro ukomponuju Kaka, C.Ronaldo i Benzema, Real će biti, ne znam kako da opišem smile3
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
Man.City da dovede jos Robben-a da gura sa strane i jednog iskusnog stopera,i onda jos SAMO da se uigraju i bice veoma dobra ekipica ...
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
hahahaaa....nema nista od toga bre brate...zna se ko su favoriti u englesku Man Utd,Chelsea,Liverpool i Arsenal! A u Spaniji,su Barcelona i R.Madrid...ali ne zaboravite da je Barcelona dovela Ibrahimovica...a Eto`o otiso u Inter...bice sada ubijanje Barcelone ove sezone :D
 
Natrag
Top