"Ranjeni lavovi" u borbi za finale

Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
365
U revanšu polufinala Lion će biti bez Tulalana, možda i Krisa, a Bajern bez Riberija, Timoščuka, verovatno i Van Bujtena i Demikelisa.


Bajern želi da se osmi put domogne finala Lige šampiona (prethodno Kupa šampiona), a Lionu bi to bio premijerni nastup na završnoj predstavi.

Uoči revanša polufinala (utorak, 20.45), četvorostruki šampion Evrope ima zavidan kapital - pobedu u prvom meču bez primljenog gola (1:0).

Pogodak je pripisan Arjenu Robenu, koji je i najzaslužniji za trijumf, iako je lopta na putu ka mreži zakačila po glavi Tomasa Milera.

"Ekipa mora u potpunosti da promeni stav. Moramo da budemo mnogo pozitivniji", rekao je napadač Liona, Lisandro Lopez.

Trener Liona Klod Puel pleni optimizmom.

"U prvoj utakmici kao da smo igrali sa povučenom ručnom kočnicom. Imamo realne šanse u revanšu, iako bi nam bilo mnogo lakše da smo postigli gol u gostima. Da ne zvučim previše optimistički, ali zaista mislim da, ako odigramo najbolje što umemo, plasiraćemo se u finale", izjavio je Puel.

Predsednik Liona, Žan Mišel Ola, ocenio je da će poseban motiv za njegove igrače biti to što su fudbaleri Bajerna posle prve utakmice bili "preterano samouvereni".

"Čuo sam da su u svlačionici već slavili. Sigurni su da će se plasirati u finale. To je odlično za njih, ali nisu sigurni šta će im se desiti u utorak", naveo je Ola.

Obe ekipe igraće značajno oslabljene - na Alijanc areni crvene kartone dobili su Frank Riberi i Žeremi Tulalan.

Neizvestan je i nastup rovitog kapitena Liona, Krisa, ali bi na teren trebalo da se vrati drugi štoper Žan Alan Bumsong.

Trener Bajerna Luj van Gal mogao bi da ima problem sa sastavljanjem odbrambene linije, jer su se u prvenstvenoj utakmici protiv Borusije u Menhengladbahu povredili Danijel van Bujten i Martin Demikelis.

"Za nas je zaista veliki problem. Nadam da se da će bar jedan od njih uspeti da se oporavi na vreme", istakao je Holanđanin na klupi Bajerna.

Van Bujten ne krije da je očajan.

"Jedva hodam, a čini mi se da se povreda pogoršala. Čeka me još pregleda, ali veoma sam zabrinut", priznao je Van Bujten.

Sigurno je da za Bajern neće igrati i povređeni Ukrajinac, Anatoli Timoščuk.

Drugi polufinalni par čine Barselona i Inter. Prvak Italije je kao domaćin dobio prvi meč rezultatom 3:1. Revanš će se igrati u sredu na Nou Kampu.

Finale Lige šampiona na programu je 22. maja na stadionu Santjago Bernabeu u Madridu.
 
Natrag
Top