Ranio prijatelja iz pištolja, a potom i sebe

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ranio prijatelja iz pištolja, a potom i sebe




Izvor: Glas Srpske 03.06.2011 21:00
Autor: N. Tomašević, G. Obradović

BANjALUKA - Banjalučanin Mladen Plavšić (34) ranio je hicem iz pištolja u petu sugrađanina i prijatelja Dragana Galeša (25), a potom je nehotice ranio sebe u desnu nogu, saznaje "Glas Srpske".

130


To se dogodilo u četvrtak nešto prije 21 čas u bašti kafića "Osirija" u ulici Branka Zagorca u blizini Osnovne škole "Zmaj Jova Jovanović" u banjalučkom naselju Kočićev vijenac.
Isto veče došlo je i do pucnjave u banjalučkom naselju Veseli brijeg, ali niko nije povrijeđen. Ispred kafane "Romsko srce" pucao je vlasnik ovog ugostiteljskog objekta Mesud Mujkić, kako bi otjerao napadače koji su tukli jednog njegovog gosta i krenuli da i njega napadnu.
Prije pucnjave u "Osiriji", prema nezvaničnim informacijama, Plavšić, Galeš i njihov prijatelj Slobodan Gaković sjedjeli su i pili u bašti tog kafića. Poslije kraće svađe i naguravanja Plavšić je iz pištolja "CZ" pucao prema Galešu i Gakoviću. Galeša je pogodio u petu, Gakovića promašio, a potom nehotice sebe ranio.
Neposredno poslije ranjavanja Plavšić i Galeš su se "opel omegom" odvezli u bolnicu, a policija je poslije dojave o događaju uhapsila Gakovića, od kojeg je oduzet pištolj iz kojeg je pucao Plavšić. On je kasnije pušten na slobodu.
Iz banjalučkog Centra javne bezbjednosti, navodeći njihove inicijale, u petak je saopšteno da je do pucnjave u kafiću "Osirija" i ranjavanja došlo oko 20.40 časova.
- Osumnjičena lica biće saslušana i terete se za izazivanje opšte opasnosti i nedozvoljenu proizvodnju i promet oružja i eksplozivnih materija - navedeno je u saopštenju CJB Banjaluka.
Mještani ovog naselja ispričali su da se u kafiću "Osirija" često okupljaju nasilnici koji prave probleme i tuku se. Često lupaju flaše koje bacaju na asfalt. Djecu ne smijemo same da pustimo u školu, rekao je jedan od mještana ulice Branka Zagorca, ne želeći da se predstavi.
Drugi obračun desio se u kafiću "Romsko srce" u naselju Veseli brijeg. Prema riječima Mesuda Mujkića, prvo je započela tuča između nekoliko mladića, a onda je došlo više od trideset ljudi i umiješalo se. Prema njegovim riječima, braća Veran i Vedran Nikodinović napali su Davora Vrbicu i Denisa Vrbicu, a potom i ostale goste.
- Bili su cijelu noć u mom lokalu. Pili su i kad su popili sve, onda su krenuli da prave probleme. Ostali su mi dužni oko 500 maraka što su popili. Kada je izbila tuča, krenuo sam da ih razvadim i smirim, a braća Nikodinović krenuli su prema meni - rekao je Mujkić.
Dodao je da su nasilnici u žaru borbe izašli iz dvorišta, iščupali saobraćajni znak na ulici, a potom s njim krenuli prema njemu.
- Morao sam da izvadim pištolj i opalim tri metka u vazduh. Da to nisam uradio, ubili bi me. Odmah smo pozvali i policiju. Bilo je tu više od 30 ljudi koji su nasrtali na mene. Psovali su nam cigansku majku i prijetili da će pobiti sve nas Cigane ovdje - kazao je Mujkić.
Iz banjalučkog Centra javne bezbjednosti saopšteno je da je u četvrtak oko 23.30 prijavljena tuča i pucnjava u kafiću "Romsko srce". Navedeno je da je Mujkić priveden zbog pucnjave i da su mu oduzeta tri pištolja, za koje je imao dozvole. U policiji su rekli da je u toku utvrđivanje odgovornosti braće Nikodinović, navodeći njihove inicijale.

Povrede

Iz banjalučkog Kliničkog centra, navodeći inicijale povrijeđenih Mladena Plavšića i Dragana Galeša, saopšteno je da Plavšić ima prostrelnu ranu u predjelu koljena, a Galeš prostrelnu ranu stopala.
Saznajemo da su Plavšiću povrijeđeni i krvni sudovi na nozi i on je operisan. Galeš je prvo je odbio hospitalizaciju, ali se samoinicijativno ponovo javio, pa mu je ukazana pomoć na Klinici za ortopediju. On je trenutno stabilan i svjestan, a radi daljeg liječenja ostaje u bolnici.
 
Natrag
Top