Rambo: "Neću na Mundijal, ali bih posle toga makar jednom da obučem dres Srbije"

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Rambo: "Neću na Mundijal, ali bih posle toga makar jednom da obučem dres Srbije"

rambo-petkovic-velika2464020090520090609.jpg


Petković kaže da ne bi bilo korektno da ide na SP jer nije igrao u kvalifikacijama, ali dodaje da bi najesen voleo makar jednom da nastupi za "orlove".
I pored toga što je u 37. godini života briljirao u brazilskom prvenstvu i bio jedan od najzaslužnijih što je Flamengo osvojio titulu posle 17 godina čekanja na taj trofej, Dejan Rambo Petković smatra da ne bi bilo u redu da zaigra za Srbiju na Svetskom prvenstvu.

"Imajući u vidu da nisam nastupao u kvalifikacijama, kao i da imam 37 godina, ne bi bilo fer da se nađem na spisku putnika za Mondijal. Ali, voleo bih da posle toga odigram jednu utakmicu u dresu reprezentacije Srbije", rekao je Petković a prenose brazilski mediji.

Srpski internacionalac je ovom prilikom istakao i da će nastaviti karijeru u Flamengu, demantujući tako najave da bi u 2010. mogao da se vrati u Crvenu zvezdu iz koje je 1995. otišao u madridski Real a potom se dve godine kasnije otisnuo ka Brazilu.

"Ne bi bilo lepo da izneverim navijače Flamenga koji su svim srcem bili uz mene od kada sam se vratio u klub posle osam godina odsustva. Ostaću i dalje član Flamenga a u ovom trenutku ne znam i dokle. I dalje smatram da mogu da igram na visokom nivou, pa ne mogu ni da procenim kada ću završiti svoju karijeru", kaže Rambo.

Zbog brojnih uspeha u brazilskom fudbalu, ali i detalja iz porodičnog života, Petković neće navijati samo za "orlove" na šampionatu sveta u Južnoj Africi.

"Navijaću i za Srbiju i za Brazil. Ali, isto tako i za Španiju, gde mi je rođena jedna ćerka, kao i za Italiju gde je na svet došla druga", izjavio je Petković.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Mozda je zasluzio poziv za utakmice ne na Mondijal ali u narednom ciklusu kvalifikacija!!
 
Natrag
Top