RAM i Procesor stalno opterećeni

Učlanjen(a)
22.08.2016
Poruka
2
Pozdrav svima, imam HP laptop i pre 6-7 meseci sam sa Windows 7 prešao na 10. Laptop je radio solidno do pre 2 meseca kada je za otvaranje foldera bilo potrebno 20 sekundi, pokretanje browsera 10-ak, ... Nemam nikakve nepotrebne aplikacije ili nesto slicno sto bi moglo dodatno trošiti RAM memoriju. Možda je 2GB RAM-a premalo za Win10.
Ako neko zna u čemu je problem, molim vas neka kaže. :D
Unapred hvala!!!
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Pozdrav svima, imam HP laptop i pre 6-7 meseci sam sa Windows 7 prešao na 10. Laptop je radio solidno do pre 2 meseca kada je za otvaranje foldera bilo potrebno 20 sekundi, pokretanje browsera 10-ak, ... Nemam nikakve nepotrebne aplikacije ili nesto slicno sto bi moglo dodatno trošiti RAM memoriju. Možda je 2GB RAM-a premalo za Win10.
Ako neko zna u čemu je problem, molim vas neka kaže. :D
Unapred hvala!!!
kad bi mi trebalo više od dvije sekunde za otvaranje foldera, taj ti ga operativni sistem ne bi više vidio moj laptop:D
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav svima, imam HP laptop i pre 6-7 meseci sam sa Windows 7 prešao na 10. Laptop je radio solidno do pre 2 meseca kada je za otvaranje foldera bilo potrebno 20 sekundi, pokretanje browsera 10-ak, ... Nemam nikakve nepotrebne aplikacije ili nesto slicno sto bi moglo dodatno trošiti RAM memoriju. Možda je 2GB RAM-a premalo za Win10.
Ako neko zna u čemu je problem, molim vas neka kaže. :D
Unapred hvala!!!

1.Koji Win 10 imas koju verziju i da li je 32 ili 64bita?
2. Kako je instaliran da li jos uvek imas nadogradnju ili si uradio cistu instalaciju?
3.Otvori task menadzer i gledaj da li ti nesto vuce resurse i sta?
 
Učlanjen(a)
22.08.2016
Poruka
2
1.Koji Win 10 imas koju verziju i da li je 32 ili 64bita?
2. kako je instaliran da li jos uvek imas nadogradnju ili si uradio cistu instalaciju?
3.Otvori task menadzer i glrdaj da li ti nesto vuce resurse i sta?
64bita
Čista instalacija je
Većina procesa su Windows, a piše da najviše vuče Google Chrome, probao sam i sa Mozilla, ali je isto.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Pozdrav svima, imam HP laptop i pre 6-7 meseci sam sa Windows 7 prešao na 10. Laptop je radio solidno do pre 2 meseca kada je za otvaranje foldera bilo potrebno 20 sekundi, pokretanje browsera 10-ak, ... Nemam nikakve nepotrebne aplikacije ili nesto slicno sto bi moglo dodatno trošiti RAM memoriju. Možda je 2GB RAM-a premalo za Win10.
Ako neko zna u čemu je problem, molim vas neka kaže. :D
Unapred hvala!!!
Ili dodaj jos 2gGb memorije ili,kao sto ljudi kazu instaliraj 32 bit-ni OS.Mada i sam Win.7 Ultimate radi slabo sa 2Gb memmorije iako je 32 Bit-ni.Imam 4Gb memorije i Win.7 Ultimate i Win.8.1 32 bit-a rade super.Mogu na masinu i 64 Bit-a,ali mi recimo Win. 8.1 posle izvesnog vremena pocne bagovati,pa sam vratio na 32 bit-ni i nemam problema.kada hoces nesto sa vecom brzinom,odmah treba da dodas prvo jos Ram-a,pa ide tu jos kojekakvih dopuna.Recimo Brza i bolja GPU,da bi ti OS-i radili kako treba.
 
Natrag
Top