Radnici Toplane traže prestanak zapošljavanja po stranačkoj pripadnosti

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Radnici Toplane traže prestanak zapošljavanja po stranačkoj pripadnosti

FoNet | 18. 06. 2010. - 08:55h

Pedesetak radnika, od ukupno 75 zaposlenih, u kraljevačkoj Toplani protestovalo je juče u zgradi gradske skupštine, tražeći od gradskih vlasti da zaustave zapošljavanje radnika u javnim preduzećima po kriterijumu stranačke pripadnosti.

Radnike Toplane primio je zamenik gradonačelnika Dejan Milović iz Demokratske stranke Srbije (DSS).

Na čelu sa sindikalnim rukovodiocem Zoranom Jovićem, radnici su od Milovića tražili da zaustavi najavljeni prijem Zorana Savićevića, mašinskog inženjera na funkciju zamenika direktora preduzeća, koga je za tu funkciju predložila DSS, prema dogovoru na nivou vladajuće lokalne koalicije.


Radnici Toplane rekli su da razlozi protiv prijema Savićevića nisu lične prirode već nepovoljno finansijsko stanje preduzeća zbog loše naplate i činjenica da Toplana ima dovoljan broj radnika.

Milović se složio sa radnicima da "u gradskim javnim preduzećima ima kadrovanja sa ukusom politike", ali i da je među onima koji se sada bune "znatan broj onih koji su se zaposlili upravo na takav način".

Milović je protest radnika Toplane nazvao političkim, jer se, kako je rekao, jedino tako može objasniti zašto sada protestuju, a ranije nisu.

Sastanak je završen bez obećanja zamenika gradonačelnika da će DSS odustati od zapošljavanja Savićevića, ali je radnicima predočeno da će gradske vlasti uskoro sa rukovodstvom i predstavnicima radnika ovog javnog preduzeća razmatrati stanje u Toplani.

Izvor: Blic
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Oduvek je tako bilo u javnim preduzećima, ili po stranačkoj liniji ili po rođačko-kumovskoj, ja tebi-ti meni...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Oduvek je tako bilo u javnim preduzećima, ili po stranačkoj liniji ili po rođačko-kumovskoj, ja tebi-ti meni...

Dobrim delom smo i dosli dokle smo dosli.Kod nas je tek zanimljivo.Postoji preduzece koje apsolutno ne funkcionise niti ima bilo kakvu svrhu ali tu "radi" bliza i dalja rodbina predsednika opstine.Regularno im ide penziono,socijalno...I preko cijih ledja se to "krsi"...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Dobrim delom smo i dosli dokle smo dosli.Kod nas je tek zanimljivo.Postoji preduzece koje apsolutno ne funkcionise niti ima bilo kakvu svrhu ali tu "radi" bliza i dalja rodbina predsednika opstine.Regularno im ide penziono,socijalno...I preko cijih ledja se to "krsi"...
Toga ima u svim sredinama i biće još dugo, dokle god država bude funkcionisala po stranačkim osnovama. Prema tome suštinskih promena nema i zato svako kad dođe na vlast želi to maksimalno da iskoristi. A ko to plaća, pa narod naravno...i kad ima i kad nema :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ovo je ziva istina- radnici u Toplani, i ne samo u Toplani vec i u svim kraljevackim javnim preduzecima, se zaposljavaju po politickoj liniji. Medjutim, i pored ovako lose politike, pouzdano znam da je kraljevacka Toplana jedna od najboljih u Srbiji i da pozitivno posluje. Sem toga, odavno nije doslo do znacajnije korekcije cena njenih usluga. E sad, trebalo bi pitati te radnike koji se bune ko je njih zaposlio u Toplani i po kom osnovu jer to nije problem od juce. Ono sto je radila prethodna demokratska vlast isto radi i protivzakonito formirana radikalska vlast u gradu. Sve su to ista g**** zrela za dozivotnu.
 
Natrag
Top